emo Fajny film wczoraj widziałem

Fajny film wczoraj widziałem

Ja byłem na Odlocie w okularkach. Pierwszy raz. Film przez pierwszae pół godziny nie dla dzieci - strasznie wzruszjący, córka nie bardzo, ja miałem łzy w oczach. ogólnie - super.
Podobnie jest na Opowieści Wigilijnej. Niby film dla dzieci a nam dorosłym zły czesto się kręcą przez cały film.....
"Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo"

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

W piątek wybieram się do Multikina na AVATAR 3D.

Nie mam choroby lokomocyjnej.....

W kolejce Dom Zły oraz Rewers.
"Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo"

Ja byłem na Odlocie w okularkach. Pierwszy raz. Film przez pierwszae pół godziny nie dla dzieci - strasznie wzruszjący, córka nie bardzo, ja miałem łzy w oczach. ogólnie - super.
Podobnie jest na Opowieści Wigilijnej. Niby film dla dzieci a nam dorosłym zły czesto się kręcą przez cały film.....

Opowiesc Wigilijna w 3D fajna :) przekonalem sie do projekcji 3D, myslalem ze to bubel, a jednak widac w 3D :)
biegam bo lubie, jak lubie to biegam :D

Maratończyk Góra

"Dom zły" wciska w fotel, porównanie do "Fargo" braci Cohen jak najbardziej na miejscu. Jakby ktoś pomyślał, że tak było dawno temu i do tego nieprawda to niech przeczyta artykuł z linka.
wiadomosci.onet.pl/2106228,11,skatowali_...aniu_wodki,item.html
Does the body rule the mind or does the mind rule the body?

Na Rewersie byłem w środę. Potem były dwa dni w pracy, po których nie wiem jak się nazywam. Dzisiaj piątek. Rewers wciąż "we mnie".
Ciekawi mnie jak ten film odbierać będą cudzoziemcy bo mi wydaje się zarówno "nasz polski" a jednocześnie uniwersalny.

Trzymam kciuki by Kadr nie dał plamy i nie wycofał się z planowanej Fabryki Muchołapek. To może być wielki film Lankosz - Bart.

Ciekawy wywiad z Bartem:
http://www.rp.pl/artykul/61991,385459_Pisarz_absolutny.html

Gdy słucham "Warszawa 1952" ze ścieżki dźwiękowej Rewersu to mam przed oczami Tyrmanda.

a widzieliście [REC] i jego kontynuację [REC]2? bardzo fajny film na którym niejeden widz sika w porcięta ze strachu
Pocałujta w dupę wójta!

a widzieliście [REC] i jego kontynuację [REC]2? bardzo fajny film na którym niejeden widz sika w porcięta ze strachu

rec widzialem, ale dwojki jeszcze nie. Jedynka byla super

Maratończyk Góra

dwójkę polecam, choć rozwiązanie zagadki nieco zaskakujące. Ale ten film lepiej obejrzeć samemu w ciemnym domu w nocy niż iść do kina i oglądać z masą. Nie ma tego efektu grozy. ;)
Pocałujta w dupę wójta!

dwójkę polecam, choć rozwiązanie zagadki nieco zaskakujące. Ale ten film lepiej obejrzeć samemu w ciemnym domu w nocy niż iść do kina i oglądać z masą. Nie ma tego efektu grozy. ;)

nie lubie sie az tak schizowac ;)

Maratończyk Góra

rec był fajny, ale w wersji hiszpańskiej. 2 nie widziałem.
PRZYJACIEL ESTONII

GG 3311041

www.supermaraton.kalisz.pl

Obejrzałem Avatar. Ludzkość upokorzona, a ludzie się cieszą; zgroza.

Po seansie mieliśmy zgodne wrażenie, że powoli sztuka filmowa zaczyna się powtarzać. Spójrzcie na jedną z początkowych scen, gdy Sigourney Weaver wychodzi z kapsuły do kontroli awatarów i domaga się fajka (ha, świat przyszłości w którym wolno palić i to w pracy). Jak nic: Maksio z Seksmisji.

Film niewątpliwie atrakcyjny wizualnie, dość rozczulający chwilami (dosłownie, ja łatwo wzruszam się w kinie), trochę frapujący (czy Na'vi łączą się różowymi frędzelkami empatycznymi w czasie seksu - jeśli tak, to czy niebieskie kobiety zawsze mają orgazm - jeśli nie swój, to partnera czy partnerki, choć w tym ostatnim wypadku nie jest to oczywiste?), ale to chyba za mało, aby zrewolucjonizować kino. Nie znam nudnych szczegółów technicznych, ale można by chyba każdy film przenieść na nośnik cyfrowy i obrobić w taki sposób, aby miał kilka planów 3D. Wyobraźcie sobie Jak rozpętałem drugą wojnę światową w trzecim wymiarze...
sport ssie

Laski Kabackie i parę innych

Nie znam nudnych szczegółów technicznych, ale można by chyba każdy film przenieść na nośnik cyfrowy i obrobić w taki sposób, aby miał kilka planów 3D. Wyobraźcie sobie Jak rozpętałem drugą wojnę światową w trzecim wymiarze...
Wczoraj rozmawialiśmy o tym na pasta party u Danila i doszliśmy do konkluzji, że najbardziej na uprzestrzennieniu zyskałyby filmy erotyczne. Szczegóły pominę.

Obejrzałem Avatar...Film niewątpliwie atrakcyjny wizualnie, dość rozczulający chwilami (dosłownie, ja łatwo wzruszam się w kinie),
:wink: :Miałem odczekać, dać Filowi odespać, i pozwolić ewentualnie poprawić to zdanie, popełnione w chwili świeżego przeżywania filmu, no ale teraz to już nie będzie na mnie :wink:
Ja się wstydziłem pisać o tym, że wiele razy wycierałem oczy, w końcu wiem, że mam stargane nerwy i mogę reagować "nad wyraz".
Jest wiele momentów przejmująco pięknych, wszyscy miłośnicy życia, form w jakich rozkwita, rozumieją o czym mówię. Właściwie cały film jest wielką pochwałą Stworzenia, jego dobrej tajemnicy (???). Tajemnicy, bo sensu (po co to istnieje? dokąd to zmierza?) za cholerę i tu się ujawnić przecież nie mogło.
Zrealizowanie odbioru przez widza obrazu 3D jest najsłabszym elementem wyposażenia tego filmu. Ten element techniki pozostaje w tyle względem możliwości stworzenia takiego obrazu. Siedziałem w baterii okularów, moje własne korekcyjne minus dwa i pół a na nich te "aktywne filmowe", musiałem znaleźć, "ręcznie", jakieś optymalne położenie, uzgodnienie tego zestawu, pole widzenia podzielone i trzeba "przestać widzieć marginesy", może zatem rada, żeby się do kina wybierać w soczewkach korekcyjnych a nie w okularach. Do tego od okularów 3D ilość światła jest mniejsza, film ciemniejszy, jakbyś go widziała w zielonkawej atmosferze, coś jak pływanie pod wodą w rzece. Być może efekt wkalkulowany przy realizacji kopii, choć wątpię, jest jednak raczej ciemnawo, mimo że się rozumie, żę to wrażenie jest sugerowane przez względną jaśniejszość ekranu, gdy na niego spojrzeć przez chwilę bez okularów.
Reklamowana przełomowość filmu co do techniki realizacji polega chyba raczej na tym, że został w całości wygenerowany w techologii grafiki komputerowej, jakkolwiek nieudolnie czy nietrafnie to nazwałem. 160 minut ruchu, płynnego, "prawdziwego", nieprawdopodobnej kotłowaniny obiektów, które nie istnieją, tego żadna kamera fizycznie nie widziała, te obrazy zostały stworzone. Owszem, byli aktorzy, rekwizyty, plany itd., ale to był tylko surowiec.

Może dziś pójdę drugi raz, za oknem klei śnieg, chętnie bym zobaczył wersję bez napisów, odwracają uwagę, nie żebym był taki orzeł, żeby rozumieć wszystko, wręcz przeciwnie, bez napisów byłby z nimi po prostu "spokój" i zostałoby tylko zachłanne ssanie obrazu :o , zresztą i tak są sekwencje z dialogami po pandoriańsku, po pierwszym oglądaniu można dać radę zrozumieć ze słuchu angielską ścieżkę. A co tu wiele rozumieć poza tym?
No, na ten raz starczy :D

Jest wiele momentów przejmująco pięknych, wszyscy miłośnicy życia, form w jakich rozkwita, rozumieją o czym mówię. Właściwie cały film jest wielką pochwałą Stworzenia, jego dobrej tajemnicy (???). Tajemnicy, bo sensu (po co to istnieje? dokąd to zmierza?) za cholerę i tu się ujawnić przecież nie mogło.

Świątynia Szatana - tu:

Chaos reigns!

---

Z niecierpliwością czekam na atak na Avatar na łamach ND. Demoralizacja panteizmem nie może przejść bez echa.
sport ssie

Laski Kabackie i parę innych

"Dom zły" trochę rozczarował. Po pierwsze przydługi, tak gdzieś o pół godziny. Za chińskiego boga nie rozumiem po co na końcu tyle wątków nagle się rozwiązuje: a to policjantka rodzi, a to ktoś kogoś szantażuje, a to zabija, a to potem goni... Po co taka kumulacje w ciągu parę minut? To nie toto-lotek. Chleją wódę - ok, ale żeby to wciągało, to muszą być fajne teksty albo trzeba samemu pić. A tu nic odkrywczegeo. Aktorstwo takie sobie, przeciętne, nie rozumiem zachwytów.

Też odniosłem podobne wrażenia. Ogólnie dobrze przedstawiony syf i gemela tamtych lat - nie zachwycił jakoś szczególnie - ale 10 lat temu by się podobał bardziej ..
"Tylko prawda jest ciekawa ..."
R [at] PiRaCi [dot] Org

Stronę wygenerowano w 0.249 sekundy.

do góry