emo Fajny film wczoraj widziałem

Momenty były, w pewnym sensie, ale film doskonały. Właściwie dwa filmy.
Nowy Tarantino trochę mnie rozczarował. To znaczy film jak zwykle niezwykły ;), ale tyle się o nim nasłuchałem, że na końcowych napisach byłem troszkę rozczarowany.
Natomiast "Dom zły" Smarzowskiego nie pozwalał mi długo zasnąć. Zbrodnie, libacje i wszelkiego rodzaju ohyda składają się na przejmujący obraz z 78 i 82 roku. Szkoda opowiadać. Po prostu trzeba zobaczyć.
PRZYJACIEL ESTONII

GG 3311041

www.supermaraton.kalisz.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Fajny film wczoraj widziałem

Rzeczywiście, "Dom zły" wstrząsa. Szczególnie w tej białej, śnieżnej aurze za oknem. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem od lat. "Wesele" było tylko wprawką.
Główny Urząd Kontroli Publikacji i Widowisk
3:19:40 Maraton Dębno 2009
5:49:53 Half-Iron Susz 2010

Wystapcie do tworcow "Domu..." o tantiemy, nalezy sie Wam, namowiliscie mnie i moja rodzinke, no i cztery bilety kino sprzedalo.
www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=2&action=39&code=2743

ROK 2011: 1403 km(105 j.tr) + 11 innych treningow
w tym biezacy miesiac - czerwiec 2011 : 127 km(9 j.tr) i 0 innych treningow.

Wczoraj: Avatar - zachwycający, nie że "brak mi słów", wręcz przeciwnie, oglądałem w 3D, ludzie, zobaczcie koniecznie. Będzie tak jak ze Star Wars: kluby miłośników, kult, może jakieś forum, mógłbym tam nawijać i nawijać.
Słucham porannej Trójki, w serwisie podali, że przez 17 dni film zarobił już miliard (tysiąc milionów) dolarów, żaden inny film nigdy tak szybko.
Łukawski zagaił temat i słuchaczka z Katowic napisała m.in.: "jeśli ktoś ma chorobę lokomocyjną to nie polecam". Zgadza się :D

Kurczę, kulturalniejsze od multipleksów kino "Wisła" miało cyfrowy projektor 3D, ale właściciel uznał, że małe kina nie będą się biły z molochami dla mas. A w multipleksach nie ma podwójnych siedzeń-kanap!
sport ssie

Laski Kabackie i parę innych

Również miałem przyjemność obejrzenia Avatara w ostatni weekend. Muszę przyznać, że pierwszy raz byłem na filmie "3D". A sam film jest olśniewający, fabułą prościutka i nie wymagająca ale przecież nie o fabułę w nim chodziło :)

Dom Zły - jak dla mnie rewelka!
film trudny, to fakt, jednak zdecydowanie stoi w opozycji do zalewającego chłamu i wszechobecnej komerchy

Avatar - hmm... teoretycznie nie lubie tego typowego amerykańskiego gówna... dałem się namówić na 2012 i żałowałem... jednak wielu znajomych jest wręcz podnieconych tym Avatarem, no i moja Żonka naciska... ech...
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"

Rewers - widzieliście? Zdecydowanie polecam. Genialna muzyka, Pani Buzek, której nigdy nie uważałem za dobrą aktorkę zagrała rolę życia. Niespotykane w polskim filmie zdjęcia. Od dłuższego czasu to był pierwszy polski film, który mi się podobał i nie żałowałem wydanych pieniędzy na bilety.

Styczeń przyniesie dwie ciekawe premiery. "Wszystko co kocham" - obraz polskiej młodzieży okresu stanu wojennego. I film który może wywołać burzliwą dyskusję w mediach - "Świnki".

"Rewers" jest genialny: za Buzkową, Dorocińskiego, księgowego (Woronowicz?), Jandę i wszystkich aktorów, scenografię, fabułę, wzruszenia.
"Dom zły" trochę rozczarował. Po pierwsze przydługi, tak gdzieś o pół godziny. Za chińskiego boga nie rozumiem po co na końcu tyle wątków nagle się rozwiązuje: a to policjantka rodzi, a to ktoś kogoś szantażuje, a to zabija, a to potem goni... Po co taka kumulacje w ciągu parę minut? To nie toto-lotek. Chleją wódę - ok, ale żeby to wciągało, to muszą być fajne teksty albo trzeba samemu pić. A tu nic odkrywczegeo. Aktorstwo takie sobie, przeciętne, nie rozumiem zachwytów.
Ale i tak lepszy film niż "Wesele", które było tak nudne, że zęby bolały.
Nulla dies sine linea

... fabułą prościutka i nie wymagająca ale przecież nie o fabułę w nim chodziło :)
Nie wiem co wy (Ty i inni) z tą fabułą. To przecież "Tańczący z wilkami II" o którym nikt nie mówił, że ma prościutką fabułę.

Całość, jak dla mnie oszałamiająca.
Miałem już moment na leśnej ścieżce - piękny taneczny bieg w chmurach. Jak Na'vi...
ODOMETR 17 300 km

To w końcu warto wybrać się do IMAXu na "Avatar"? Bo recenzje są dla mnie zniechęcające, ale jak to ma być początek nowej ery filmu, to nie chcę przegapić. Ale dla mnie np. Bondy są usypiające, czy można tam na czymś mózg zahaczyć?
"Rewers" rewelacyjny. Nie wolno przegapić.

Ten Avatar mnie zaskoczył, bo pamietam pierwsze projekcje 3D w Imaxie, gdzie po 30 minutach głowa nieco bolała.
A tu prawie trzy godziny i bez zakłóceń.
No nie wiem, moja córka wyszła podczas projekcji i wymiotowała.
~~~~
MEL.

Ja byłem na Odlocie w okularkach. Pierwszy raz. Film przez pierwszae pół godziny nie dla dzieci - strasznie wzruszjący, córka nie bardzo, ja miałem łzy w oczach. ogólnie - super.
Nulla dies sine linea

Stronę wygenerowano w 0.252 sekundy.

do góry