emo Osobliwe widoki podczas treningu

Osobliwe widoki podczas treningu

Kolejny ptak, który wzbił się do lotu nad łąką. Najpierw podejrzewałem, że to bocian, który z jakichś powodów nie odleciał na zimę, ale znajomy ornitolog powiedział mi potem, że była to prawdopodobnie czapla biała.
"Biegnę, choć czasem brakuje mi sił..."

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Zbiegam po zmierzchu ścieżką z zalesionej góry i nagle w świetle lampki widzę, że coś małego przebiega mi przez drogę. Jakby w podskokach. Zatrzymuję się i omiatam światłem pobocze, ale niczego nie znajduję. Wiało, więc mógł to być fragment jakiejś rośliny, ale raczej było to zwierzę. Jaszczurka, gryzoń? Było dość ciepło.

Wczoraj biegałem po lesie wieczorem, a że w wielu miejscach śnieg był przemieszany z liśćmi, wciąż po głowie "chodziły mi" dziki. W pewnym momencie poczułem nawet mocny, zwierzęcy zapach, ale dzika nie zobaczyłem. Dopiero kiedy już wracałem i ostrożnie zbiegałem zaśnieżoną ścieżką z najwyższego wzniesienia, usłyszałem hałas, zaświeciłem i ujrzałem wielkiego, przemieszczającego się równolegle do mnie zwierzaka. Rzuciłem "Cześć, dziku!" (taka machinalna reakcja, żeby zredukować stres). Odpowiedzi nie było. ;) Potruchtałem więc dalej w swoją stronę, a dzik w swoją.

Ponad trzy tysiące osób pluskających się w Bałtyku.

Trzy sarny w lesie. Odbiegły dopiero, kiedy zbliżyłem się na jakieś 20 m. I to tylko na odległość ok. 20 m. Sytuacja powtórzyła się toczka w toczkę, kiedy wracałem.

Biegłem wieczorem przez las, kiedy drogę przebiegło mi małe zwierzątko. W podskokach. Tym razem na chwilę przycupnęło na skraju drogi, więc zdążyłem poświecić na nie czołówką. Gryzoń. Nie wiem, jaki, bo zaraz czmychnął w zaśnieżony las. Było minus pięć stopni.

Pojedynczy mężczyzna kąpiący się w Bałtyku.

Ujrzałem trenera. A potem go usłyszałem. Zbiegałem właśnie ostrożnie oblodzoną ścieżką z najwyższego wzniesienia polodowcowych wzgórz, kiedy od idącego nieopodal asfaltową alejką mężczyzny usłyszałem burkliwą poradę: "Więcej pracuj rękoma". :D

Stronę wygenerowano w 3.896 sekundy.

Zapraszamy do dodawania Imprez do kalendarza. Pomóż nam zbudować kompletną bazę imprez biegowych w Polsce! Dodaj imprezę
do góry