emo Sekcja cani-crossowa SBBP, sezon 2007/2008

Dziś zainaugurowaliśmy cani-crossowy sezon 2007/2008. Jesień w pełni, dżdżysto, chłodno i mokrawo. Huskie wyposzczone, nienabiegane. Dziś na SBBP pojawiły się trzy, nie licząc Kofiego - owczarka niemieckiego. A były to Nuka, Szara i Misti. Z Misti biegł właściciel Witek, z Nuką ja, a z Szarą B&B. Zrobiliśmy z małą pętlą młocińską niecałe 12 km.

Niedzielne łosiowanie jutro nie wchodzi w grę, bo biegniemy RunWarsaw. Ale w przyszły weekend chyba psy znów trzeba będzie przegonić.
Poza najdalej...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Sekcja cani-crossowa SBBP, sezon 2007/2008

No to się sezon zaczął. W moim przypadku bardziej prawdopodobne są Młociny, ze względu na koszty, także czasowe.
Poza najdalej...

No to decyzja zapadła, bierzemy z Szarą udział w zawodach ccm na Młocinach. Mam mały problem ze zgłoszeniem przez internetowy formularz, bo nie mam przy sobie numeru chipa wszczepinego psu i muszę wieczorem go sprawdzić w książeczce szczepień Szarej. Bez tego zgłoszenie nie chce być przyjęte. Dzwoniłem też do Witka, który się jeszcze zastanawia nad startem z Misti.
Poza najdalej...

No to decyzja zapadła, bierzemy z Szarą udział w zawodach ccm na Młocinach. Mam mały problem ze zgłoszeniem przez internetowy formularz, bo nie mam przy sobie numeru chipa wszczepinego psu i muszę wieczorem go sprawdzić w książeczce szczepień Szarej. Bez tego zgłoszenie nie chce być przyjęte. Dzwoniłem też do Witka, który się jeszcze zastanawia nad startem z Misti.
Udanego startu.

Dzięki, ale...

Po pierwszym dniu zawodów wygląda na to, że to mój ostatni udział w zawodach organizowanych przez Cze-ne-kę na Młocinach. Chyba że organizator w regulaminie imprezy zobowiąże się do konkretnego, przyzwoitego dystansu i zobowiązania dotrzyma. Dziś dystans okazał się dopiero tuż przed startem i dla cani-crossu wynosił on... 2 km. Żenada :( :evil: :twisted: Jak dla mnie to przynajmniej o jakieś pięć razy za krótko. Zawody te, jak widzę, są bojkotowane przez większość klubów maszerskich i wcale się temu nie dziwię. Szkoda że to właściwie jedyne zawody psich zaprzęgów w Warszawie. W zeszłym roku dystans cani-crossu wynosił 4,5 km, oczekiwałem podobnego dystansu w tym roku. A tu figa z makiem. Jeśli przeliczyć złotówki z wpisowego na km trasy, to wychodzi 25 zł za km. Zdzierstwo.

Najbardziej oszukana ma prawo czuć się Szara, która napaliła się na bieg. Ciągnęła dobrze, ale miała możliwość to robić przez niecałe 10 minut. A spędziliśmy na Młocinach jakieś 6 godzin. Zrekompensuję jej to jutro rano, będę o 8.00 z Szarą i Nuką na stadionie WAT. Zapraszam do współbiegu, a potem jedziemy na 11.00 na Młociny na drugi dzień zawodów.

Żeby nie tylko psy wieszać na dzisiejszych Młocinach wspomnę, że zawody sportowe były dziś tylko dodatkiem do parazawodów dziecięcych z udziałem dzieci niepełnosprawnych i z domów dziecka. Do zawodów tych stanęły też moja Zosia i Szymek, Szymek był trzeci wśród chłopców, a Zosia czwarta wśród dziewcząt. Dostali po dyplomie, siatce upominków a Szymek po raz pierwszy w życiu puchar. Za to organizatorom należą się podziękowania.

Honorowym patronatem zawody objął marszałek sejmu Ludwik Dorn, który zjawił się osobiście na parazawodach w towarzystwie swojej suczki Saby, przypominającej sznaucera olbrzyma. Saba nieźle obszczekała Szarą. Dornowi poza BOR-owcami towarzyszyło z 50 dziennikarzy, fotoreporterów i kamerzystów, którzy kłębili się wokół VIP-a. Kamery, których było z 10, wszystkie miały logo rządowej TVP. Dorn był starterem w parazawodach.
Poza najdalej...

Dorna widziałem i wypatrywałem czy gdzies nie przemkniecie w tle ale on chyba nie toleruje konkurencji :P
a ja biegne i...

Dziś nastroje za sprawą pięknej, słonecznej pogody były dużo lepsze niż wczoraj. I za sprawą ustąpienia po dwóch dobach uporczywego bólu mojej głowy. Zacząłem dzień od fantastycznego łosiowania, a zawody na mikroskopijnym dystansie zostawiłem sobie na deser. Biegło się miło, a Zosia biegła w integracyjnych zawodach dla dzieci, podobnych do wczorajszych. Szara biegła chyba z pięć razy w tych zawodach, z Zosią, zawodnikami niepełnosprawnymi i dziećmi. A ja, a trochę też Zosia, robiliśmy za zająca, żeby miała Szara kogo gonić. Równie zaangażowany w parazawody był dziś przeze mnie poznany cani-crosser Wojtek i jego suczka siberian husky Draka. Namawiałem go usilnie na udział w SBBP i łosiowaniach, może się wybierze. Wojtek, dołącz do nas!

Jeśli chodzi o organizację zawodów, to uczucia mam mieszane. Z jednej strony sporo imprezie brakuje do poziomu innych imprez psich zaprzęgów. A z drugiej strony widziałem dziś dużo bardzo szczęśliwych dzieciaków i osób o różnym, często sporym, stopniu niepełnosprawności. Większość z nich była zachwycona z możliwości kontaktu z psami, spotkania się, poznania nowych ludzi i zwierzaków, wzięcia udziału w zawodach. Staraliśmy się z Szarą i Zosią w tę integrację włączyć jak potrafiliśmy i było w sumie fajnie. Wzruszający był 8-letni chłopak, który sam nie mając psa oddał Szarej z reklamówki, w której dostał upominki od orgów, próbkę psiej karmy. No bo zasłużyła, biegnąc razem z nim.
Poza najdalej...

W tradycyjnym miejscu i o tradycyjnej porze, czyli jutro rano, czyli w niedzielę, o 8.00 na stadionie WAT zjawi się mocna ludzko-psia grupa. Ludzi reprezentuje B&B, Witek i jang. Psy rasy syberian husky reprezentuje Nuka, Szara i Misty. Całe towarzystwo ma zmieścić się w jeden samochód, ale za to niemały. Zapraszamy do współuczestnictwa. W planach mamy jedną łosiową pętelkę.
Poza najdalej...

Na niedzielę zapowiadam się na 7.00 na stadion WAT z jeszcze bliżej nieokreśloną liczbą psów, co najmniej z Szarą. A jutro (sobota) będę z Szarą i B&B na SBBP.
Poza najdalej...

Trochę zaniedbałem ten wątek, ale może dlatego, że dawno nie biegałem z psem.

Dziś biegałem w bielańskim z Szarą, w ostatnią niedzielę na łosiowych z Nuką, no i jutro w zależności od wyboru ponownie na łosiowych z którąś z nich.

Tak prawdę mówiąc to zatęskniłem trochę za bieganiem w duecie.
Po kontuzji, bardzo mi to odpowiada.

A kochane suki ostatnio przekupuję sucharami wojskowymi SU-2 :wink:

No to będzie jutro okazja na poczęstunek. Będę z Szarą i Nuką o 8.00 na stadionie WAT. :D

Wątek to ja zaniedbałem 8)
Poza najdalej...

Jest możliwość nabycia rodowodowego huskiego płci męskiej, półrocznego, z tej samej hodowli co Nuka, po cenie zapewne okazyjnej. Ale jak wszyscy wiedzą, decyzja to poważna i odpowiedzialna.
Poza najdalej...

W tygodniu przywiozę z firmy "karmę" dla Szarej i Nuki więc JanG niech opróżni bagażnik w samochodzie, bo przyda się trochę wolnego miejsca. :wink:

Dziś nie udał mi się canni-cross. :cry: Żałuję, a szczerze chciałem.

Stronę wygenerowano w 0.593 sekundy.

do góry