emo KLUB CIĘŻARÓWEK

KLUB CIĘŻARÓWEK

Nobbie, dzięki za linka. Te wózki rzeczywiście wyglądają świetnie.

Mam tylko jedną wątpliwość - jako kompletny laik w tematyce wózkowej.

Otóż taki idealny wózek - pomijam tutaj kwestię, czy jest to wózek do biegania, czy zwykły czterokołowiec - powinien wg mnie mieć kilka opcji: 1) siedzonko samochodowe, czyli taka kołyska / nosidełko dla noworodka z możliwością przyczepienia tego siedzonka do ramy wózka; 2) gondolkę, dla kilkumiesięcznego malucha; 3) budkę, aby wykorzystywać wózek jako spacerówkę, kiedy dziecko jest już większe / starsze.
Bo jak to właściwie jest. Czy należy szukać jednego wózka, który wraz ze wzrostem dziecka może być odpowiednio modyfikowany (j.w.), czy kupuje się dwa wózki: taki z gondolką, a potem oddzielno spacerówkę?

No i czy te Baby Joggery to tylko spacerówki, czy dla całkiem małych dzieciaków też się nadają?
The long run is what...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

KLUB CIĘŻARÓWEK

Przejrzałam zdjęcia na tej stronie (Photo Gallery) i tam bardzo malutkie dzieciaczki kładą do tych wózków.

A oto moje ulubione zdjęcie :lol:

ASLEEP
The long run is what...

KLUB CIĘŻARÓWEK

Joy, w sobote wraca do Warszawy moja przyjaciolka (matka dwoch szkrabow), to popytam o kwestie wozkow.
Natomiast jej siostra mieszka w Anglii (ma 8 miesiecznego synka), to moze bylaby ewentualnie mozliwosc sprowadzenia takiego pojazdu, bo u nas pewnie nie ma. :)

KLUB CIĘŻARÓWEK

Już poszperałam trochę w sieci i wiem więcej.
Babyjoggery można kupić w Polsce: http://wozkidzieciece.pl
Jednocześnie przeczesując sieć za pomocą Google natknęłam się na dwie ciekawe wypowiedzi z forów dyskusyjnych. Jedna to wypowiedź dziewczyny, która korzystała z Babyjoggera i twierdzi, że żadne gondolki dla maleństwa nie są potrzebne (co najwyżej na pierwsze 3 miesiące), bo oparcie w Babyjoggerze ma regulowany kąt nachylenia; druga to post Ani Z. z forum Bieganie.pl, gdzie Ania również zdecydowanie poleca Babyjoggera (nota bene muszę się z Anią skontaktować, aby obgadać ten temat). Okazuje się również, że niektóre modele Babyjoggera mają opcję zamontowania fotelika 0-13 kg firmy Maxi-Cosi.
Szalenie to wszystko skomplikowane.
The long run is what...

KLUB CIĘŻARÓWEK

Joy, bardzo to skomplikowane! ale sledzilam swego czasu dyskusje na www.runnersworld.co.uk i tam wszyscy chwalili baby joggery... podobno sa leciutkie i suna jak po masle w dzieki duzym kolom mozna po roznych nierownosciach.... poszukaj sobie dyskusji tam na forum....

KLUB CIĘŻARÓWEK

Wypowiem się jako doświadczona :wink: mama: "na wygląd" te wózki nie sa odpowiednie dla maluchów (takich do 6 miesiecy), jak obejrzę w realu taki wózek może zmienię zdanie. Większe dzieci mogą w nich pewnie dość komfortowo jechać, mając dobrze podparte plecy i bezpiecznie zapięte pasy. Gondolka do auta jest konieczna i wózek (albo podwozie) do którego można ja wpiąć szalenie ulatwia życie ( nie trzeba wtedy dżwigać całości, co przy bobasku 7-kilowym waży z 10 kg albo i więcej). Do samochodu najlepiej nadają się podwozia (wózki) składające się za pomocą jednego przycisku i "na płasko"-wchodzą wtedy świetnie do bagażnika, albo "wzdłuż"-mozna postawić z tyłu za siedzeniem nie blokując bagażnika (a pierwszą opcję w dłuższą trasę podobnie, tylko trzeba zdjąc kółka). Nie bardzo sobie wyobrażam szybki, nie zajmujący dużo miejsca demontaż babyjoggera (ale może sie mylę)-wyglada bardzo solidnie, zreszta właśnie tak powinno być. Reasumując: przydałyby się trzy rzeczy: gondolka, wózek głęboki lub spacerówkowo-głęboki z możliwością wpięcia gondolki i babyjogger. My wykorzystamy głęboki wózek chicco (podwozie ma "adapter" do gondolki i nie trzeba tachać góry od wózka wszędzie ze sobą) i gondolkę chicco po Jaśku, i dokupimy spacerówkę-terenówkę.
Gdybyś Joy gdzieś wynalazła te wózki w realu chętnie pojadę z Tobą je obejrzeć. Może gdybyśmy kupily razem byłby rabat? Większość wózków trójkołowych które mają "terenowy" wygląd nadają się na spacer do lasu ale nie na bieganie-kółka stawiaja zbyt duży opór i bardzo ciężko się je pcha, szczególnie po niebardzo utwardzonym podłożu (żwir, piasek, błotko).
1% podatku na ...

KLUB CIĘŻARÓWEK

No więc myślałam o tym wszystkim jadąc samochodem z pracy do domu i doszłam Zula do podobnych wniosków: że chyba będę musiała kupić dwa wózki :? Bo poza tym, że nie jesteśmy obie - Ty i ja - pewne, czy babyjogger jest OK dla noworodka (raczej nie jest), to zupełnie sobie nie wyobrażam mojej teściowej, która ma zajmować się dzieckiem po moim powrocie do pracy, jeżdżącej babyjoggerem :)

Zula, pisząc "gondolka" masz na myśli takie małe nosidełko-fotelik z rączką, w którym nosi się noworodki? Chyba pogubiłam się w terminologii. Z tego co wiem, takie foteliki można wykorzystać w samochodzie oraz niektóre można zamontować na stelażu wózka. Czy myślę o tym samym, o czym Ty piszesz?

Zajrzyj na ten link Wózki dziecięce. Możemy się umówić, że pójdziemy tam razem.
The long run is what...

KLUB CIĘŻARÓWEK

Tak, gondolka to fotelik dla noworodka do samochodu zwana u nas w domu pieszczotliwie "muszelką". Większość firm "wózkowych" produkuje kompatybilne urządzenia do samochodu do wpięcia na stelaż wózka-"goły" lub do zamontowania na gondoli (czyli "górze" od wózka).
Babyjogger w sklepiku osiedlowym wywoła pewnie niezlą sensację :P
Prezydent Wawy wesprze nas finansowo becikowym na fanaberie wózkowe :wink:
Na link zaraz zajrzę
1% podatku na ...

KLUB CIĘŻARÓWEK

Podobają mi się te wózki, cena nawet do przyjęcia, możemy umówić się na obejrzenie (bliżej wiosny proponuję, może dadzą się z tym przebiec, a jako "dzidziusia" możemy wypróbować Pedrozula starszego). To jednak nie jest wózek dla maleństwa...
1% podatku na ...

KLUB CIĘŻARÓWEK

A co tak płaczesz Nobbie, czyżbyś planowała przyłączyć się do naszego klubu? :P BTW serdecznie Cię pozdrawia, no i zapaszam :D
Ja nie jestem specjalnie zachowawcza jeśli chodzi o "nowości" i wszelkie udogodnienia przy wychowywaniu maluszków, ale faktycznie 0-6 mies. to mi się w takim wózeczku nie widzi. Ale potem może byc fajnie!
1% podatku na ...

Stronę wygenerowano w 0.309 sekundy.

do góry