emo BIEGANIE PO PORODZIE...

hej dziewczyny!!!

Moja sytuacja wygląda tak: 7 tygodni temu urodziłam śliczną córeczkę (de facto dziecko rodem z Parku Skaryszewskiego - wywodzące się z grupy biegowej)...;) Natomiast z bieganiem musiałam pożegnać się na ponad rok - ponieważ przeszłam operację halluksa - wcześniej biegałam systematycznie ale nie wyczynowo - moim marzeniem / celem / planem jest pobiec w następnym maratonie (tj za rok) - sęk w tym, że zupełnie nie wiem kiedy do biegania mogę wrócić...po takim okresie bezczynności i jak zaczynać - marszobiegami jak kiedyś??? Czy delikatnym truchtem 1, 2 razy w tygodniu? Jednocześnie muszę przyznać, że kręgosłup po ciąży siadł - chodzę zgarbiona i bolą plecy...zastanawiam się czy zbyt pochopne rozpoczęcie biegania nie spowoduje pogłębienia tego stanu...Może więc najpierw powinnam zacząć od siłowni i wzmocnienia brzucha i pleców??

Nic to - czekam na wasze opinie - ostatecznie wy macie pewnie te kwestie za sobą...

pozdrawiam,
Magda
(...) Uwalniam...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

BIEGANIE PO PORODZIE...

na bieganiu.pl jest art. o powrocie do biegania Pauli Radcliffe - nawet ona najpierw maszerowała :P więc my, szaraczki chyba tym bardziej musimy. Poza tym, chyba lepiej zrobić dłuższy marszobieg niż krótki bieg (zważywszy, że przerwa z powodu kontuzji była dłuższa niż ciąża i połóg) - więcej ruchu.

Co do ćwiczeń, chyba na początek starczą ćwiczenia siłowe w domu (obciążenie własnego ciała jest spore, nie trzeba od razu rzucać się na sztangi) - chyba, że tak łatwiej będzie ci się zmobilizować do regularnych ćwiczeń.

BIEGANIE PO PORODZIE...

Polecam Ci ćwiczenia z Cindy Crawford "Powrót do formy". Można zacząć już po połogu. Są zestawy łatwe i takie dające wycisk, przede wszystkim nastawione na rozruszanie miednicy unieruchomionej w czasie ciąży, na mięsnie brzucha, grzbietu, również na wytrzymałość.

Ćwiczyłam po drugiej ciąży i czułam się po nich doskonale, elastyczna i pełna energii. Zastanawiam się właśnie nad powrotem do tych ćwiczeń, bo ostatnio czuję się "zastana" mimo biegania.

BIEGANIE PO PORODZIE...

pilates trochę wzmacnia, ale nie są to ćwiczenia siłowe i raczej nie utworzą pancerza mięśni niezbędnego do biegania. Ale będą super na początek, by rozruszać się, uelastycznić.

BIEGANIE PO PORODZIE...

Ja poleciałam 5 tygodni po porodzie i było ok.
Myśle,że wybierz taki sport,który Cię kręci,który lubisz i stopniowo go uprawiaj.Wdrożysz się szybko jeśli masz bazę=przeszłość sportową.Ja po bieganiu robię trochę ćwiczeń siłowo-wzmacniających,polecam.

BIEGANIE PO PORODZIE...

Czas po jakim można zacząć biegać to kwestia w pełni indywidualna - wszystko zależy od przebiegu porodu i tego, jak dana kobieta się czuje. O ile wszystko jest w porządku, warto zacząć ćwiczyć jak najszybciej - nie tylko przyśpiesza to powrót do formy, ale również bardzo korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia, o czym można przeczytać tu: http://aktywnoscfizyczna.wordpress.com/2013/06/14/aktywnosc-fizyczna-po-porodzie-naturalnym/ . Jeśli więc nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich, proste ćwiczenia można zacząć wykonywać już nawet po kilku dniach. :)

BIEGANIE PO PORODZIE...

Cześć Dziewczyny,
Ja również jestem mamą. Po raz drugi :) Urodziłam w styczniu śliczną dziewczynkę. Julka właśnie skończyła 4 miesiące. Przez pierwsze sześć tygodni zgodnie z zaleceniami lekarza, zero biegu tylko bardzo delikatne ćwiczenia ( a byłam po cc). Po kontrolnej wizycie dostałam zielone  światło na bieganie.  Zaczynałam od bardzo delikatnych i spokojnych truchtów, 2-3 razy w tygodniu po 10-15 minut i dużo ćwiczeń z jednej strony wzmacniających kręgosłup z drugiej odciążających, bo przy dziecku nieustannie jest od ciągle obciążony. W tej chwili mija 7 tydzień wprowadzania w trening. Ciągle bazuję na schemacie 4 dni treningu 3 dni luzowania ale sukcesywnie zwiększam kilometraż i wprowadzam nowe środki treningowe np. bigi ciągłe, tempowe - ale te to w ostatnich dwóch tygodniach.
Gdybyś miała jakieś pytania to śmiało do mnie pisz. Chętnie pomogę.
pozdrawiam
Karolina

Stronę wygenerowano w 0.482 sekundy.

do góry