emo Taktyka na bieg w upale ?

Taktyka na bieg w upale ?

Po pracy idę kupić zasypkę dla niemowląt.
Ubielony pudrem nic nie będę przyciągał.
Na szczęście do...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Michał wrote:
Kurtyny wodne, szlaufy itp mogą być bardzo zdradliwe dla maratończyka, jeśli woda dostanie się do butów. Zamoczone palce u stóp obetrą się do żywego.
potwierdzam. Przez mokre buty w Łodzi (w kurtynach zwalniałem dla ochłody) straciłem dwa paznokcie u nóg. jeden to czułem moment kiedy się oderwał. Ale teraz w 2/3 wyrósł już nowy, drugi nie odszedł ale zrobił się pod nim straszny wylew. reszki jeszcze sa widoczne.
Tak więc nie ma nic za darmo.

A ostatnio spotkałem się z teoria, że ciemne buty sa niedobre bo przegrzewają nogi przyciągając słońce.

Moja odpowiedź: Nie trenowac. A przynajmniej sie kontrolowac. Jesli  źle się czujesz w takie gorąco to nie powinieneś się forsować oraz przeceniać swoich możliwości. Trening w takie gorące dni nie jest ani efektywny ani zdrowy.  Polecam odłożyć trenowanie do wieczora albo trenować z rana. Kiedy jest o wiele przyjemniej biegać ( nie wyobrazam sobie osobiscie biegac w poludnie kiedy słonce mocno świeci).

No i zawsze miej ze soba wodę ! 

Warto byłoby sobie równiez kupić jakieś porządne ubranie termoaktywne do biegania.   www.biegiemprzezpolske.pl/jak-biegac-latem-nie-daj-sie-upalom/

Stronę wygenerowano w 0.354 sekundy.

do góry