emo Endomondo i demotywyjący problem

Endomondo i demotywyjący problem

Witam :) a więc : telefon Satelitę łapie od razu i bez problemów ,problem leży po stronie Endo który lubi zawiesić swoją prace nawet po zmianie trybu wykonywanej pracy ( bieganie,chodzenie) czego byłem wczoraj świadkiem, po dystansie 1km znów wskazał zerowe odczyty,musiałem się zatrzymać i zacząć gmerać w ustawieniach ( przestawiłem na chodzenie ,później znów bieg ) i pobiegłem dalej a po chwili ukazały mi się pokonane metry,ta niestabilność programu może popsuć trochę krwi ale teraz chociaż wiem jak do tego podejść .
Przed wyjściem z domu włączam Endo by miał czas się połączyć a w czasie biegu trzymam telefon w dłoni gdyż nie posiadam póki co paska na ramie .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Ja to robię generalnie tak: w czasie treningu korzystam z Cardio Trainera, który dotychczas mnie nie zawodzi.
Potem z kompa kopiuję trening w jakimś tam formacie i importuję go do Endomondo. No i mam treningi w społeczności:)
Mikael - Któż jak...

Jak Endomondo ma problem to sprobuj moze Sportstrackera? www.sports-tracker.com/
Programik podobny, moze nawet ciut lepszy. Sprawdzisz czy to wina gps-a czy Endomondo.

Pozdrawiam,
Darek

Jedno jest pewne... z Endomondo rezygnuje bo nic mi z niego skoro nie chce działać a zaczyna mi brakować cierpliwości do niego.
Mikael ... czy taki przesłany trening z innego programu nie różni się niczym od tego z Endo ?
i czy z Sport Tracker mogę zrobić tak samo ? czyli przesłać plik z zapisem i móc go widzieć na moim profilu na Endomondo ?
chociaż widzę że sport tracker ma własną stronkę/serwis ,szkoda że nie spolszczona ale wygląda przyzwoicie :))

Foger, nie zauważyłem żeby Endo zapisywało to jakoś inaczej - wszystkie dane są "obrabiane" przez Endo na te informacje, jakie ten serwis daje (odległość, czas, ilość kalorii, te ich przeliczniki na hamburgery ;) itd.).
Na stronce Endo przy treningu jest taka ikonka "Importuj trening", tego używam i wszystko generalnie działa. Aha, jedyne co zmieniam, to rodzaj treningu - zapisuje mi bieganie zamiast nordic walking, który teraz głównie uprawiam. Ale można to zmienić opcją "edytuj".
Jedynie chyba jak biegasz, to na Endo nie pojawia się informacja, że "jesteś w trakcie". :)

Jak chcesz zobaczyć jak wyglądają moje treningi ściągnięte na Endomondo, to możesz mnie znaleźć (...)

Ja wybrałem do normalnej eksploatacji Cardio Trainera, bo mi się bardziej podoba informacja o przebiegu treningu podawana w jego trakcie, i można sobie tez strzelić na komórce ikonkę z ilością kalorii z ostatnich 7 dni - co mnie motywuje do działania :)
Jedynie raz mi gubił sygnał GPS, ale było wówczas naprawdę duże zachmurzenie.
Mikael - Któż jak...

Zainstalowałem chwilkę temu Sports Tracker'a i wygląda całkiem przejrzyście ... zobaczymy dziś jak w boju się sprawdzi.
Michał... szukałem Cie na Endo... i niestety nie ma Cie tam....nie wiem dla czego hmmm może Ty spróbujesz mnie wrzucić do znajomych ?
myślisz że z przesłaniem danych z Sport Trackera na serwis Endomondo nie będzie problemu ? na komendach głosowych tak bardzo mi nie zależy ,pragnę tylko dobiec do domu i cieszyć się wynikami ( Endomondo bardzo mi to utrudnia,uniemożliwia )

Endomondo ma czasem tak, że gubi ślad i zerują się ustawienia ale po jakimś czasie wraca do normy i trening jest kontynuowany. Mi tak też się dzieje ale nie wpływa to na zapis treningu itd.

W moim przypadku nic nie wracało , przebiegałem np 3/4 km i albo widział cząstkę dystansu albo w ogóle i widniał tylko czas biegu i nic więcej... w przypadku gdy przebiegłem większy dystans a wynik był równy Zeru... krew mnie zalała...

foger wrote:
Zainstalowałem chwilkę temu Sports Tracker'a i wygląda całkiem przejrzyście ... zobaczymy dziś jak w boju się sprawdzi.
Michał... szukałem Cie na Endo... i niestety nie ma Cie tam....nie wiem dla czego hmmm może Ty spróbujesz mnie zaprosić ?
myślisz że z przesłaniem danych z Sport Trackera na serwis Endomondo nie będzie problemu ? na komendach głosowych tak bardzo mi nie zależy ,pragnę tylko dobiec do domu i cieszyć się wynikami ( Endomondo bardzo mi to utrudnia,uniemożliwia )

No to Cię znalazłem i dodałem do znajomych, witam :)
Być może nieco inaczej wpisałeś moje nazwisko - sprawia czasem problemy. Może wytniemy swoje dane osobowe z postów?
Mikael - Któż jak...

foger a masz włączoną autopauzę? bo mi ona takie kwiatki też robiła jak piszesz, po wyłączeniu ustąpiło.

Witam ponownie , Autopauza ? nie w tym rzecz... zainstalowałem sport tracker'a gdzie jest widoczna ikona połączenia z satelitami i teraz już wiem że to wina mojej n8 , czasem sygnał złapie po 5 sekundach innym razem po 15minutach...lub dłużej,nie ma reguły. Ja tego nie pojmuje,jak w takim telefonie mogą być takie problemy ? dziwniejsze jest to że gdy kieruje się nawigacją samochodową to nie mam najmniejszych problemów,macie jakiś pomysł ? dodam że w ustawieniach kombinowałem już ze wszystkim,zrobiłem nawet hard reset i nadal to samo ... chyba pozostaje mi dość droga inwestycja w zegarek .

Problem rozwiązany :)) problem łączności z satelitami jest wynikiem braku stałego połączenia z internetem,w rezultacie Endomondo jak i Sport Tracker potrzebują trochę czasu by złapać pozycję , testowałem nawigację bez połączenia z internetem i było podobnie... łapał satelitę po 5 ...10/15 minutach więc nie dziwię się dla czego miałem połowę przebytej trasy ,po prostu liczył od momentu połączenia się z satelita a ja wychodząc z domu zaczynałem bieg po jakiś 5 minutach ,nawet zegarki potrzebują czasu na połączenie z tego co wyczytałem przy czym telefon bez internetu robi to jak by nie chciał hehe :)) Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Witam.

Biegam od 2 miesięcy z Endomondo i mam taki problem że nie mogę razem z tą aplikacją przebiec więcej niż 5 km / 30 minut ponieważ wyłącza się. Czy to winna smartfona czy aplikacji? Mam ją na nim od początku (fabrycznie nawet nie mogę jej usunąć żeby zainstalować ponownie) na telefonie.

Dinus wrote:
Witam.

Biegam od 2 miesiące z Endomondo i mam taki problem że nie mogę razem z tą aplikacją przebiec więcej niż 5 km / 30 minut ponieważ wyłącza się. Czy to winna smartfona czy aplikacji? Mam ją na nim od początku (fabrycznie nawet nie mogę jej usunąć żeby zainstalować ponownie) na telefonie.
Spróbuj ściągnąć uaktualnienia :)

Stronę wygenerowano w 0.218 sekundy.

do góry