emo Komora hiperbaryczna

Komora hiperbaryczna

Dzisiaj porozmawialem z kolejnymi specjalistami i dowiedzialem sie ze stosujac 1.3 nie ponosimy ryzyka. Pdobno od 1.5wzwyz moga juz byc przeciwskazania i sprawy zwiazane z obecnoscia azotu.

Jest to związane z tzw toksycznościa tlenu. Rozróżnia się toksyczność płucną i toksyczność centralnego układu nerwowego. Toksyczność płucna może już wystąpić przy PPO2 powyżej 0.5, przy czym musi byc bardzo długi czas ekspozycji. Toksyczność centralnego układu nerwowego występuje (w uproszczeniu) przy wyższych ciśnieniach parcjalnych i krótszych czasach ekspozycji. Dla 1.4 czas ekpozycji wynosi 150 minut, a dla 1.6 tylko 45 minut. Przy czym nie oznacza, że przekroczenie tego czasu skończy się zatruciem tlenem, a jedynie wzrasta ryzyko. Dodatkowo nalezy zauważyć, iz zatrucie tlenem (wywołujące drgawki podobne jak przy napadzie epilepsji) jako takie nie jest niebezpieczne dla człowieka (też w uproszczeniu). Gorzej jeśli wystapi w nurkowaniu. Zazwyczaj tzw konwulscje tlenowe i utrata przytomności kończa się utonięciem płetwonurka. W terapi leczniczej stosowanej w komorach ciśnienia parcjalne są wyższe. Stosuje się PPO2 na poziomie 2.0 lub nawet 3.0.
Alien

Amerykańscy...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Komora hiperbaryczna

Zastanawiam sie czy komory miekkie sa juz w uzyciu w Polsce?

Wczoraj kobieta z Florydy powiedziala mi ze jedna jest w drodze do kliniki w Warzawie.

Na stronie Alibaba, gdzie reklamuje sie tysiace firm z Chin, sa np. komory od 500$ wzwyz. W Stanach szacowna firma liczy sobie 18tys $ za miekka komore.

Alien , dzieki za wskazowki. Wszystkie uwagi na ten temat notuje. Ogolnie uwazam ze sprawa rewelacyjna , ktorej niestety kladzie sie najwiecej klod pod nogi w Stanach.

Komora hiperbaryczna

Z
Alien , dzieki za wskazowki. Wszystkie uwagi na ten temat notuje. Ogolnie uwazam ze sprawa rewelacyjna , ktorej niestety kladzie sie najwiecej klod pod nogi w Stanach.

Spox. Masz pytania to śmiało :) Tak się składa, że jestem instruktorem nurkowania, instruktorem przygotowywania mieszanin gazowych (dla celów nurkowych) i instruktorem pierwszej pomocy tlenowej DAN, więc co nieco na ten temat wiem :oops:
Alien

Amerykańscy...

Komora hiperbaryczna

wojtek wrote:
Zastanawiam sie czy komory miekkie sa juz w uzyciu w Polsce?

Wczoraj kobieta z Florydy powiedziala mi ze jedna jest w drodze do kliniki w Warzawie.

Na stronie Alibaba, gdzie reklamuje sie tysiace firm z Chin, sa np. komory od 500$ wzwyz. W Stanach szacowna firma liczy sobie 18tys $ za miekka komore.

Tak komory miękkie są już w użyciu w Polsce! Ta konkretna o której wspominasz trafiła do CM VIMED. Jeśli potrzebujesz więcej informacji znajdziesz je na stronie www.komora-hiperbaryczna.pl

Komora hiperbaryczna

Ja z kolei dobrze wspominam moje sesje u DR Pokrywki w Kłodzku. Doktor ma mieszkanie normobaryczyne, czyli takie w którym cały czas jest ciśnienie wynoszące 1500hPa + jest zwiększona zawartość dwutlenku węgla w powietrzu. Daje to na tyle, że nasze komórki lepiej przyswajają tlen. Terapia ta bardzo dobrze na mnie wpłynęła a moja żona jak się dowiedziała ze tego typu terapia spowalnia starzenie się organizmu to jedzi na hiperbarię tlenową regularnie:D 

Komora hiperbaryczna

Ja korzystałam w Vimedzie w Krakowie. Mają jeszcze w Wwie mocniejszą. Tą co byłam ma 1,3 ata, w stolicy 3,2. 
Ja widzę świetne rezultaty. Pomogła mi przy ataku migreny, a mam straszne (wymioty, światłowstręt). Przy okazji już po pierwszej zauważyłam że dużo szybciej mi się rany goją. Sierotka opatrzyłam się o piekarnik wyjmując ciasto i tak przy okazji tej migreny się udło ze rana też się szybciej zaczęła goić.
Co do poprawy treningu byłam sceptyczna ale też zauważyłam różnice. Mam krzywą przegrodę nosową, czekam na operacje i zauważyłam dużą poprawę w komforcie oddychania podczas biegania, mam wrażenie że szybciej się regeneruje. Może po części placebo ale na pewno ogromna ulga przy migrenach i wszelkich ranach.
Planuje jeszcze w czasie wyjazdu na konferencje wypróbować jeszcze te w Wwie. 
Ale z czystym sumieniem polecam.
W tym miejscu co ja byłam mają też możliwość kwalifikacji medycznej, więc jeśli ktoś jak ja ma niedoczynność tarczycy i krzywą przegrodę to spokojnie możemy :) Co do innych jednostek chorobowych zawsze można się skonsultowac ;)
Do zobaczenia na biegowych ściezkach ;)

Komora hiperbaryczna

Regeneracja i rewitalizacja dzięki komórkom macierzystym!Hiperbaryczna Terapia Tlenowa przyczynia się do 8 krotnego wzrostu poziomu komórek macierzystych w organizmie, które pobudzają skórę do odnowy.Proces dotlenienia pozwala nam powstrzymać procesy starzenia się, co stanowi przełom w medycynie przeciwstarzeniowej i regeneracyjnej.Zabiegi tlenowe zwiększają ilość fibroblastów, które odpowiedzialne są za syntezę m.in. kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze.Skóra po zabiegach staje się zdrowsza, świeższa, bardziej nawilżona, zmniejszają się obrzęki.Skóra jest dobrze odżywiona i utleniona i dzięki temu regeneruje się szybciej, reaguje na pielęgnację zewnętrzną oraz w większym stopniu przyswaja składniki dostarczane jej przez produkty pielęgnacyjne. Podczas hiperbarycznej terapii tlenowej w komorze hiperbarycznej podnoszone jest ciśnienie powietrza po to, aby tlen, którym oddycha pacjent podczas zabiegu, mógł dotrzeć do tkanek, które z powodu stanów zapalnych, są niedotlenione. Tzw. sprężanie nie powoduje podniesienia ciśnienia krwi, lecz jej lepsze natlenienie, ponieważ w warunkach podwyższonego ciśnienia tlen rozpuszcza się również w
Załączniki:

Komora hiperbaryczna

Cześć,

Ja korzystałam z komory w Lublinie 12 osobowej o ciśnieniu 2,3 ATA. powiem Wam rewelacja. Dodatkowo mają personel medyczny, robią kwalifikację. Mieszczą się na Piłsudskiego 11 chyba strona hiperbarialublin.pl

Stronę wygenerowano w 0.604 sekundy.

do góry