emo wózeczek biegowy

Córeczka wyrasta z obecnego wózeczka biegowego. Ma ktoś pomysł gdzie i co można kupić sensownego. Pewnie jeszcze w przyszłym roku dałaby się namówić do wspólnego bieganie jak się będzie mieścić do wózka :(
Obecnie mamy giant prerunner 16. Na długość mieści się na styk. Głowa dotykała do siateczki, która jest nad głową, ale ją przed maratonem Warszawskim wycięliśmy. Na przyszły sezon nie pomoże.
Oglądaliśmy w sklepie Free Runner LT 13 (dystrybutor 3kola), ale tam już głowa prawie wystaja z oparcia. Co jest dziwne bo cała konstrukcja wózka jest większa i nie wiem dlaczego zrobili takie krótkie oparcie.
Kiedyś był giant prerunner 20. Niestety obecnie chyba niedostępny. Jeśli ktoś posiada z checią dowiedziałbym sie o długość oparcia na plecy. Może znajdzie się jakiś używany na aukcjach.
Inne sugestie też mile widziane. Na biegach widuje się też trochę starsze dzieci w wózeczkach, zatem powinno się chyba znaleźć jakiś większy model wózeczka.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

wózeczek biegowy

My kupiliśmy w tym roku Chariot CX2 i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest on również przyczepką rowerową. Materiały super, dzieciaki zadowolone (prawie 2 i prawie 4 lata :) ). Mam tylko takie wrażenie, że za rok będzie dla nich za wąski :(
Aha, ma hamulec - jest bezpiecznie na rolkach :)

Pozdrawiam,
Michał
Ze sportowym...

wózeczek biegowy

Ten Chariot to dosc drogi (samo przednie kolko kosztuje ponad polowe mojego obecnego wozka) i bardziej przyczepka rowerowa niz szybki wozek biegowy, ale i tak dziekuje za rade.
A moze ktos ma do sprzedania uzywany (lub nowy) niepotrzebny giant prerunner 20?

wózeczek biegowy

Ten Chariot to dosc drogi (samo przednie kolko kosztuje ponad polowe mojego obecnego wozka) i bardziej przyczepka rowerowa niz szybki wozek biegowy, ale i tak dziekuje za rade.
A moze ktos ma do sprzedania uzywany (lub nowy) niepotrzebny giant prerunner 20?

Co prawda ja swojego nie sprzedaję, ale polecam allegro, od czasu do czasu się tam pojawiają, z miesiąc temu widziałem nowego prerunnera 20' z akcesoriami (folia p. deszczowa, moskitiera) za 900 PLN

wózeczek biegowy

Maciek
Run for FUN...

wózeczek biegowy

Drogi jest - to fakt. Amortyzacja, wygoda dzieci i możliwości zmiany przeznaczenia są nie do przecenienia :) Biega się z nim rewelacyjnie, chociaż przyznaję szczerze, że nie mam doświadczenia z innymi wózkami biegowymi - dla nas ważna była jakość i możliwości wykorzystania w różnych sytuacjach - tu się sprawdza idealnie.

Pozdrawiam,
Michał
Ze sportowym...

wózeczek biegowy

Widzialem podobny typ jak chariot na biegnijwarszawo. W środku mama razem z dzieckiem. To znaczy widziałem w środku kobietę a dziecko to już mój domysł, że też było ;)
Dzisiaj będe oglądał baby jogger performance. Jak bedzie za maly, to odezwe sie ponownie z pytaniami o przyczepke.
Z wad przyczepki poza cena to kwestia kontaktu z dzieckiem. Podczas maratonu (ponad 4h w tym kilka spacerkow w tempie dziecka na trasie) w wozeczku moge spokojnie z corka rozmawiac, podac jej cos, przykryc, odkryc bez koniecznosci stawania i tamowania ruchu na trasie. W przyczepce wydaje mi sie, ze dziecko jest nizej i dalej od osoby biegnacej, co utrudnia kontakt.

wózeczek biegowy

Widzialem podobny typ jak chariot na biegnijwarszawo. W środku mama razem z dzieckiem. To znaczy widziałem w środku kobietę a dziecko to już mój domysł, że też było ;)
Dzisiaj będe oglądał baby jogger performance. Jak bedzie za maly, to odezwe sie ponownie z pytaniami o przyczepke.
Z wad przyczepki poza cena to kwestia kontaktu z dzieckiem. Podczas maratonu (ponad 4h w tym kilka spacerkow w tempie dziecka na trasie) w wozeczku moge spokojnie z corka rozmawiac, podac jej cos, przykryc, odkryc bez koniecznosci stawania i tamowania ruchu na trasie. W przyczepce wydaje mi sie, ze dziecko jest nizej i dalej od osoby biegnacej, co utrudnia kontakt.

Co do kontaktu z dzieckiem - musisz sam ocenić, żeby przykryć, odkryć - trzeba stanąć. Swoją drogą moje dzieciaki nie wytrzymują tak długich wycieczek jak 4h, najdłużej trwają one około godziny w jedną stronę. Wydaje mi się, że będą targi rowerowe w październiku w Warszawie - pewnie będzie dystrybutor. Widziałem też chariota w Airbike na KENie (poprzednio ORBEA). Możesz też wpaść do mnie obejrzeć :)
CO do mamuśki w wózku - dopuszczalna ładowność dwuosobowego to 45 kg - szczupła musiała być mamuśka :) Raz woziłem kumpla w nim ale tylko małą chwilkę :)
Ze sportowym...

wózeczek biegowy

Witam!

Będziemy z Wami 11.11 na Biegu Niepodległości. Na dzisiejszym treningu można było przetestować sobie nasze wózki. Zapraszam do naszego namiotu, na spokojnie będzie można obejrzeć sprzęt.

Co do przewożenia mamusiek to się nie dziwię, bo to straszna frajda, ale zostawcie wózki dzieciom ;)

Pozdrawiam Alicja
Dwa plus Dwa - ...

wózeczek biegowy

...
Będziemy z Wami 11.11 na Biegu Niepodległości. Na dzisiejszym treningu można było przetestować sobie nasze wózki. Zapraszam do naszego namiotu, na spokojnie będzie można obejrzeć sprzęt.
...
W jakim mieście? Biegów niepodległości jest sporo. Ja z żoną i córeczką startujemy w Warszawie. W ostatnia sobote córeczka siedziała z babcią bo w 100km ona nie startuje. Jeżdzi w wózeczku tylko w krótszych biegach do 42,195km.

wózeczek biegowy

Zapomniałam dodać, że w Warszawie!

Pogratulować Żony, Córeczki i Babci (co byśmy zrobili bez tych Babć?) :D Jeśli ma Pan chęć pobiec z naszym sprzętem proszę dać znać, sprawdzę jak z dostępnością. Jeśli jeszcze jakiś wózek jest wolny, z chęcią go udostępnię.

Pozdrawiam
Dwa plus Dwa - ...

wózeczek biegowy

Witam serdecznie, chciałam poprosić o pomoc w wyborze wózka biegowego. Byłabym wdzięczna za wszelkie wskazówki.
W tym temacie stawiam pierwsze kroki. Starałam się zebrać nieco informacji, korzystając m.in. z Waszego forum. Szperając na allegro znalazłam kilka modeli, które mnie zainteresowały:
allegro.pl/oryginalny-wozek-spacerowy-jo...nik-i1413361430.html
allegro.pl/wozek-dzieciecy-do-biegania-g...ena-i1403805758.html
allegro.pl/baby-jogger-wozek-fit-jogger-ba-i1408026621.html
allegro.pl/wozek-x-run-parasolka-fotelik-torba-i1416738056.html
allegro.pl/wozek-jogging-sport-3kola-jog...ner-i1418137393.html
Jaki byście wózek polecali? Dodam, że jestem początkującym biegaczem i zapewne nie będę przekraczała dystansu 10 km a wózek chciałabym również wykorzystać w pieszych wędrówkach.
Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam
Dziecko -...

wózeczek biegowy

Dziecko w tych wozkach mozna wozic dopiero jak siedzi. Pozycja lezaca nie jest calkowicie plaska. My zaczelismy w wozku biegowym okazjonalnie od 6 miesiecy. Wczesniej pobiegla 2 x 10 km w gondolce.
Wydaje mi sie, ze warto zastanowic sie nad wersja z amortyzacja, szczegolnie, ze piszesz tez o spacerach pieszych (domyslam sie, ze niekoniecznie po asfalcie). Ja mialem giant prerunner (bez amortyzacji) i o ile do biegania po rownym asfalcie byl OK, to przy gorszej nawierzchni mocno sie niepokoilem, czasami szedlem, albo prowadzilem tylko na przednim kole na krotkich odcinkach. Pozostale wozeczki z opisu wygladaja ciekawie. Maja amortyzacje, pieciopunktowe pasy, hamulec reczny na przednie kolo, regulacja polozenia oparcia (w jednym nie ma tego w opisie aukcji, ale sprawdzilem w instrukcji na stronie dystrybutora, ze oparcie jest regulowane). Niestety sam ich nie uzywalem, zatem nie wiem co przy poszczegolnych modelach okaze sie jakims drobnym utrudnieniem.
My jeszcze spotkalismy sie z dwoma problemami. Dziecko nam wyroslo w wieku niecalych dwoch lat na wysokosc siedziska. Jeden z wozkow, ktore ogladalismy byl dluzszy, ale za to bardzo waski. Dziecko w nim sie miescilo, ale spiworka nie daloby sie juz wcisnac. W lato nieistotne, ale jak jest chlodniej bardzo przydatna mozliwosc wlozenia dziecka do spiworka.
Z samym bieganiem tez jest roznie. Moja wytrzymuje maraton z drobnymi przerwami. Znajomi kupili wozek i stal nieuzywany, bo dziecko nie chcialo biegac. Polecam przebiec sie na rownej trasie ze zwyklym wozkiem i zobaczyc co dziecko na to.

wózeczek biegowy

widze, że temat się ciekawie rozwija. śledzę, bo też, chyba jeszcze w tym roku, mam zamiar się porozglądać za jakimś "mądrym" dżogerem. klaragniezno dała link do kilku fajnych sprzętów np. jepp wygląda ciekawie, ale trzeba by go obejrzeć na żywo, bo wózek marki produkującej samochody w takiej cenie to raczej rzadkość, chyba że w u.s. inaczej na to patrzą niż w europie?

wózeczek biegowy

jesli jesteś poczatkującym biegaczem zwróć uwagę na wagę - bedzie trzeba pchać trochę złomu :-)

osobiście biegam z tym modelem - zarówno w zimie jak i w lecie.
allegro.pl/baby-jogger-wozek-fit-jogger-ba-i1408026621.htm

na zimę zmieniłem opony na grubo-bieżnikowe, zaletą tego modelu jest świetny system składania.
Moja Córa bez najmniejszego problemu wytrzymuje 20 km biegu.

Warto dokupić pelerynę - osłone foliową -chroni przez wiatrem, śniegiem i deszczem

Maciek
Run for FUN...

Stronę wygenerowano w 0.233 sekundy.

do góry