emo Rowerem jeździcie po ulicy czy po chodniku

Rowerem jeździcie po ulicy czy po chodniku

Wielu rowerzystów korzysta z chodników. Czasem podyktowane jest to brakiem dostępnej przestrzeni dla rowerów, innym razem poczuciem bezpieczeństwa rowerzystów.  Nawet jeśli jedziesz  po chodniku, to warto pamiętać, że  jesteś tam tylko gościem. Nie dzwoń, nie krzycz na pieszych, nie jedź z zawrotną prędkością i slalomem. Uszanuj pieszych w ich przestrzeni.
Sam unikam jazdy po chodniku i raczej jeżdżę po ulicach, ewentualnie po ścieżkach rowerowych. Staram się oczywiście stosować do zasad w znakach drogowych. To bardzo ważne. 
http://tioman.pl/pl/znaki-drogowe-dla-rowerzystow

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Rowerem jeździcie po ulicy czy po chodniku

Polecam zapoznać się z przepisami ruchu drogowego, które dotyczą przecież też peiszych i rowerzystów. Są szczególne przypadki, w których można jeździć po chodniku/ulicy zależnie od sytuacji. Staram się tego przestrzegać. Jeśli znam dobrze trasę to wiem, gdzie mogę się poruszać lub gdzie np. szerokość chodnika mi na to pozwala. 
Mimo, że jestem rowerzystą, to raz miałęm mega nieprzyjemną sytuację jako pieszy... Koleś zachował się jak buc na chodniku, dlatego sam staram się uważać... Myśleć trzeba za dwóch.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Stronę wygenerowano w 0.165 sekundy.

do góry