emo Veni, Vidi, Vici - czyli wyniki z zawodów

Veni, Vidi, Vici - czyli wyniki z zawodów

III Bieg Niepodległości w Poznaniu

Wyjazd trochę na wariackich papierach, nie mniej jednak bardzo udany. Wieczorem przyjechałyśmy z koleżanką pociągiem. Udało się nawet odebrać pakiety startowe od razu po przybyciu. W hotelu też było przyjemnie. Wieczorem zrobiłyśmy wypad na miasto celem spotkania grupy BBL Starogard. Spotkaliśmy się na rynku. Dużo czasu do północy nie zostało. Po drodze zakupy w Żabce- w centrum Poznania jest więcej Żabek niż w cały Sopocie …

Rano fantastyczny bufet na śniadanie, 4 razy obeszłam wszystkie stoły zanim zdecydowałam się na tradycyjne … płatki owsiane z muesli, rodzynkami i ciepłym mlekiem. potem kawka i 2 rogaliczki marcjańskie oraz sałatka owocowa.

Kiedy wychodziłyśmyz hotelu cała winda była pełna ludzi w białych i czerwonych koszulkach. Niższe piętra nie miały szans skorzystać z windy …

Dotarłyśmy dodepozytu w ostatniej chwili, ja musiałam czeakć w kolejce, ze zdenerwowania miałam kłopot z naklejką, kurtkę przywiązałam do walizki i całość oddałam. Startowałyśmy z różnych stref, więc rozdzieliłyśmy się. Ja pchałam się najbliżej czołówki mojego sektora. Zaczęło się oczekiwanie, próbowano zrobić wspólną rozgrzewkę, co wywołało salwy śmiechu. Na starcie stanęlo prawie
22,5 tysiąca uczestników, co jest absolutnym rekordem w skali Polski. Byliśmy jak sardynki w puszce … Temperatura była super-
13 stopni, w słońcu 15. Ale jak się stało ponad 20 minut nieruchomo … to ja założyłam rękawiczki.

Wystartowaliśmy z lekkim opóźnieniem, po odśpiewaniu hymnu. Najpierw przody, potem kolejna strefa, potem łaskawie my … Pierwszy kilometr masakra. Tempo niskie… Rozpędzamy się, ale to jeszcze nie to … trzeba robić slalom między ludźmi, Garmin pika 5.25 … niedobrze bo trzeba będzie nadrabiać. Trasa okazała się grzebieniasta, były super zbiegi, ale skoro było w dół, to najpierw musiało być w górę. Biegło się dobrze, zdziwiłam się bo spokojnie rozpędzałam się poniżej 5min/km, to kontrast do wymęczonego tempa na Biegu Westerplatte. Miałam ochotę wołać: ludzie, ruchy, ruchy, RUUUCHYYY ! No ale to było Święto nŃepodległości i musiałam się zadowolić slalomem gigantem. Zaskoczeniem totalnym było tempo 4.15 odnotowane na 6 kilometrze, a więc już za połową. Niestety zniszczył mnie podbiegany 7 kilometr, ale potem znów się rozpędziłam. Po drodze mnóstwo kibiców, w okolicach domków jakiś zespół nam przygrywał. Acha, trzeba było samemu zadbać o płyny. Meta była umiejscowiona przy Urzędzie Marszałkowskim.

Życiówkę zrobiłam, nie złamałam 50 min, było 50.20, ale tak naprawdę jeszcze nie zaczęłam pracować nad wydolnością po przerwie, więc jestem bardzo zadowolona. Strefa mety była baaaardzo długa, przejście po medal (pozłacany w kształcie miecza), woda i rogal
marcjański …
Nie moi mili, wyścigsię nie skończył na mecie, przynajmniej dla mnie i koleżanki. Otóż byłyśmy święcie przekonane, że start jest o 10.00 i
kupiłyśmy bilety powrotne na 13.30. A start był o 11.11 z lekką obsuwą. Tak, do pociągu biegłyśmy … dałyśmy radę, nawet wbiegając pierwotnie na niewłaściwy peron. Ale co tam, biegaczka ultra i dlugodystansowiec nie dadzą rady ? :D Dałyśmy, pociąg miał lekkie spóźnienie, które nadrobił w trasie. Wszystko się udało, łącznie z zakupem zabawki dla dzieci …

Po powrocie obejrzałam wyniki : byłam 4988 na 22 463 osoby na mecie… to zaskoczenie (w Gdyni było mniej niż 4900 osób … ale tam mieli kameralnie…), w kategorii wiekowej 77/1947 co jest fajnym wynikiem dla mnie.

Nogi bolały przez dwa dni. jak przestały to... zaraz zapisałam się na kolejny start ... A obiecywałam sobie, ze nigdzie nie startuje przez 3 miesiące ...
Za wiadomość dziękuje Piotr_S

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Tak, tak !!!
Nie dziwi nic, tu wszyscy tak mają !!!
Pamiętam, że po debiucie w Maratonie Ziemi Puckiej, na drugi dzień zapisałem się na Maraton Solidarności (był za dwa i pół tygodnia), chociaż po Pucku ledwo dowlokłem się na działkę. ......

Dziś był leśny przełaj z cyklu City Trail w Oliwie, w miejscu bardzo dobrze znanym z koleżeńskich biegów Grupy Trójmiasto.
Wśród startujacych prawie sami znajomi: Flash, Drewniak, Irek, Artur, Viktor, Zibi i jeszcze kilku z widzenia.
Było fajnie bo dość ciepło i sucho.
Mój wynik na miarę obecnej formy i możliwości ale cieszy, że stale jeszcze poniżej 30 minut - 29,07.
Aha, podczas rozgrzewki spotkaliśmy Agnieszkę na swoim prywatnym treningu biegowym.
I jeszcze jedno !!!!
Wiem, ze źródeł dobrze poinformowanych, że sobotnie zajęcia bbl na stadionie zostały w tym miejscu zawieszone do wiosny.
Za to ich uczestnicy skrzykneli się i zorganizowali do wspólnych sobotnich wybiegań w lesie, za AWFem (tak jak kiedyś GT)!!!!
Może dołączymy do nich ?? Chyba pozwolą ??
Spotka się znów starych znajomych....
Ja napewno się skuszę, tylko jeszcze nie wiem w którą sobotę. .....
Może ktoś z Was jeszcze ?? Bulee, Aga, Valdi ?
Więcej szczegółów n/t zna Olga....pytajcie, piszcie i w ogóle bądźcie aktywni i na forum i w plenerze !!!!!
Do zobaczenia !!!

Od 2 tygodni mam tzw roztrenowanie, tj. biegam sobie na luzie 2 razy w tygodniu, chwilami tylko trochę przyspieszając...
Dziś podczas City Trail samopoczucie było dobre, jednak kilka kilogramów nabytego ciałka oraz fakt, że prawie cały pierwszy kilometr byłem  blokowany i nie miałem ja przesunąć i się do przodu, a następnie na krętej wąskiej ścieżki dwa razy prawie sobie skręciłem lewą kostką na nierównościach, tak, że pojawiła się lekka bolesność i kluczowy mocny zbieg w połowie trasy zbiegałem baaardzo wolno, bojaźliwie.... smuteczek...
nikt nie jest doskonały... także ja

Ja też byłem w niedziele na citi tral z małżonka która nabiegała 41.15 poprawiając swój czas tak jak ja też się poprawiłem prawie o minutę 27.39

Racja, Przemek !!! Sorki, jakoś mi uciekłes bo Wojtka i Małgosię widziałem, chwilę gadaliśmy. ......

Start na 53km w Germin Ultra Race czas 7h53.37 miejsce 261 na 309.Moja małzonka 1h41.34 miejsce 211 na 217

Taaak !!!!
Grupa Trójmiasto ma mocnych Ultrasów!!!!
Na każdym z dystansów startowali ,,nasi ludzie" i tak:
- na 85 km - Adam J. -N. był 12 - ty w open w 9:54; Ziemek był 16- ty open w 10:05 i I-szy w M-50 !!!!
- na 53 km startował Sławek - slash z pięknym wynikiem;
- na 27 km wystąpił ,,Drewniak" - wysoka lokata !!!
- no i 11 km, Przemek już meldował !!!!!
Brawo !!!!! Gratulacje !!!!!

Stronę wygenerowano w 0.196 sekundy.

do góry