emo To mi sie nie podoba!

To mi sie nie podoba!

Jak powiedział Jimi Hendrix (dla młodszych koleżanek i kolegów: jeden z największych gitarzystów rockowych), choć sam niezbyt dobrze skończył (ale taka wtedy była moda):

"Wiele rzeczy, które robimy jest niebezpiecznych, ale samo życie jest niebezpieczne i nie istnieje nic, czym warto byłoby je zajmować, a co nie byłoby pełne niebezpieczeństwa"
kto sobie biega, ten...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

To mi sie nie podoba!

przepraszam że się wtrącę, tak tylko odnośnie tej cukrzycy.

Można się zastanawiać, dlaczego połowa olimpijczyków ma cukrzycę. Mają cukrzycę z tego samego powodu, z którego mają astmę. Wpisanie tej choroby w swoją kartę sprawia, że na kontroli antydopingowej jest nieco zawyżona tolerancja na niektóre niedozwolone środki.

Tak, zgadza się, ci ludzie NIE mają ani cukrzycy, ani astmy. Oni po prostu koksują aż miło.

k, już uciekam :D

To mi sie nie podoba!

:?: :?: :?:
Przepraszam z gory za ten post, ale musze troche odpowiadac.

Mam pytanie wstepne: ty masz cukrzyce? Jezeli nie, znasz albo masz kontakt z kims, ktory na to choruje?

Wiesz dlaczego pytam? Bo tak jak ty to przedstawiasz w twoim poscie troche brzmi... jak kolosalna bzdura!

Przy typu 1 cukrzycy - o to tutaj chodzi, poniewaz to sa mlodzi, szczupli i wysportowani olimpiczyci - nie mozna "udawac" cukrzyce, poniewaz przy cukrzycy typu 1 organizm w ogole nie produkuje insuliny, i to jest rzecz, ktora mozna latwo sprawdzic przez badanie tak zwanej C-Peptide (po wlosku).
Cukrzyca typu pierwszego jest dosyc rzadka choroba, badanie stwierdzajace je bardzo cisle.

Te "dozwolone srodki" cukrzykom przy kontroli antidopingowej jest tylko
insulina. Jezeli sie robi zatrzyk insuliny osobie zdrowej ta osoba dostanie ipoglikemie i moze umierac. 1 jednostka insuliny obniza cukier o 30-40, czyli przy zatrzyk 2 jednostek - jest to smieszna liczba, ja wezme przynajmniej 6-8 jednostek przy jedniej dawce - to juz masz koma ipoglikemiczny.

Druga rzecz to cukrzyca typu 2, ktora nie koniecznie jest insulinozalezna, ale kazdy, ktory wie o co mowi, wie ze to nie jest choroba mlodych sportowcow.

Natomiast po prostu tak jest, ze duzo diabetikow typu 1 sie lamie, ale jest czesz, ktora walci z choroba, sa to ludzie bardzo uparci, panuja doskonale nad choroba, i osiagnaja - nie tylko w sporcie - bardzo dobre wyniki. Wyniki te sa rezultatem ogromnego wysilku i samodyscypliny, dzien po dniu. Ja mam cukrzyce od 21 lat, robie dziennie 5 zatrzykow insuliny, zmierze cukier ok 8 razy dziennie, wiem co mowie. :!:

Cukrzyca to nie bol glowy, ktory mozna udawac, jest po prostu defekt organizmu, ktory trzeba bardzo akuratnie skompensowac. I cena za blad... jest zycie. :!:
[url]...

To mi sie nie podoba!

Tak, zgadza się, ci ludzie NIE mają ani cukrzycy, ani astmy. Oni po prostu koksują aż miło.

:evil: bez komentarza :evil
[url]...

To mi sie nie podoba!

t0mo, czy chociaż jeden wątek uchroni się od twojego defetyzmu i spiskowej teorii dziejów?
kto sobie biega, ten...

To mi sie nie podoba!

Kochani, dziekuje za wsparcie. Wlasnie zdecydowalam, ze startuje.
Nie wiem, czy dobrze, bo nosze cala opowiedzialnosc za decyzje. I tak zawsze tak jest.

Troche sie boje, jak przed kazdym startem, jestem swiadoma, ze jest to dla mnie duze wyzwanie, na dodatek od dluszego czasu moje starty w triatlonie sa pechowe, ale musi byc moment, ze los sie odwroci, jezeli damy mu taka szanse.

Tez powiedzialam to mezowi, ktory chyba zrozumial.
[url]...

To mi sie nie podoba!

Wierzyłam ester, że się zdecydujesz na ten start. Już widzę Cię szczęśliwą i całą na podium :) . Powodzenia :!:
Pozdrawiam Renata
...

To mi sie nie podoba!

W niedzielę od rana trzymam kciuki. Wyobrażacie sobie? Wrześniowy, rześki świt (6-a) gdzieś pod Bydgoszczą i ta kusząca woda o temperatusze 15-u (?) stopni. Nic tylko wskoczyć i pływać i pływać........ . Ester jesteś twardym Twardzielem :shock: Będzie dobrze :)
Bieganie jest...

To mi sie nie podoba!

Ester, jesteś niesamowita ( oczywiście, w jak najlepszym znaczeniu tego słowa ). Podziwiam Cię! Także trzymam kciuki, choć dla mnie już wygrałaś! TAK TRZYMAJ :!: Pozdrawiam!
KS ENTRE.PL Team

To mi sie nie podoba!

Znając ester, to decyzja o starcie była podjęta juz dawno temu i nie przeszkodziłyby temu ani kontuzje, ani maż, ani cokolwiek innego :wink:

Avanti Ester! Auguri!

To mi sie nie podoba!

Powodzenia!
Trzymam kciuki i podziwiam za konsekwencję realizowania celów. Jestem przekonana, że właśnie Twój mąż będzie najwierniejszym kibicem. :P
Na całej trasie uważaj na siebie, rozsądnie wykorzystuj siły, to i kontuzje zapomną o Tobie!

Ogromne uściski
Bożena
Pięknie jest żyć...

To mi sie nie podoba!

Dziekuje bardzo za wszystkie te hojne slowa, bardzo motywujace, na ktore na pewno nie zasluze!

Mysle, ze chyba dobrze ze moj stroj thiatlonowy nie ma napisu ENTRE, moge startowac INCOGNITO 8) i oszczedyc klubowi, ktory ciesze sie dobra reputacja, jakis wstyd w razie niepowodzenia - ktore jest bardzo mozliwe. :?
A gdyby poszlo dobrze, mam juz plan tajemny: odpinam stroj thriatlonowy i mam pod spodem stroj kapielowy z napisem! :D

Zycze powodzenia wszystkim, ktorzy startuja w niedziele w polmaratonie. Niech nogi was podnosza!!! :D
[url]...

To mi sie nie podoba!

I poszło dobrze. Ester cieszę się, że tę połówkę w Bydgoszczy ukończyłaś w dobrej kondycji i zgodnie z założeniami (sprawdziłam, że było tak jak planowałaś w wątku grupy IM2010 gdy była mowa o założeniach na Bydgoszcz).
Ja i Darek wierzyliśmy od początku, że Ci się uda i myśleliśmy dziś jak to się ułoży. Dzięki za wiadomość o Twoim wyniku i inf. co się działo na trasie. Cieszę się z Tobą, że wracasz do domu szczęśliwa.
Pozdrawiam Renata
...

To mi sie nie podoba!

Narzekanie.
Mi sie nie podoba. Wiem, ze to cecha narodowa Polakow, ale ile mozna? Dla tych, ktorzy nie sa do tego przyzwjciajeni z dziecinstwa, jest to bardzo mieczace. Paralizujace. Jest to chmura szara, ktora ci nieumozliwia widziec slonce. Jak dzisiaj, pada deszcz z szarego nieba.
[url]...

To mi sie nie podoba!

Narzekanie.
Mi sie nie podoba. Wiem, ze to cecha narodowa Polakow, ale ile mozna? Dla tych, ktorzy nie sa do tego przyzwjciajeni z dziecinstwa, jest to bardzo mieczace. Paralizujace. Jest to chmura szara, ktora ci nieumozliwia widziec slonce. Jak dzisiaj, pada deszcz z szarego nieba.

Narzekanie na narzekanie Polaków jest narzekaniem wyższego rzędu, metanarzekaniem.

Zgadzam się, że pogoda jest bardzo ładna.
sport ssie

Laski...

Stronę wygenerowano w 0.240 sekundy.

do góry