emo Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Ponieważ zorientowałem się że poniższa informacja umieszczona na entrenews była trudno zauważalna pozwoliłem sobie zrobić nowy wątek .
Natkan


Miłośników gór i filmów górskich zapraszam na cykl spotkań:Opowieści z gór

Z okazji 30 urodzin Akademickiego Klubu Turystycznego przy SGGW (koło PTTK nr 16 przy OM PTTK w Warszawie) zapraszamy na cykl spotkań z podróżnikami, które odbędą się na przełomie października i listopada w na campusie SGGW na warszawskim Ursynowie.

Gościć będzimy:

25 X 2006 - Monika Rogozińska - Dziennikarz, korespondentka "Rzeczpospolitej" na zimowych wyprawach na ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum. Śledziła najnowsze odkrycia polskich archeologów w Andach w Peru. Członek The Explorers Club. Dodatkowo odbędzie się pokaz filmu "K2- na krawędzi" Aleksandra Dembskiego . Spotkanie odbędzie się 25 X 2006, w auli III budynku 34 (wydział leśny), godz. 18:30.ten film pokazywany był w Tea Arcie w marcu br dla Entre.team.pl26X 2006 - Anna Czerwińska należy do najwybitniejszych alpinistek na świecie - stanęła na wierzchołkach 8 ośmiotysięczników Jako pierwsza polka zdobyła koronę ziemi - najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. W dniu tym odbędzie się także pokaz filmów "Obrazki z Wyprawy" i "Wszystko Prawie o Wyprawie" Dariusza Załuskiego - laureata m.in. nagrody za zdjęcia robione w najbardziej ekstremalnych warunkach. Spotkanie odbędzie się 26 X 2006, w auli IV budynku 34 (wydział leśny), godz. 18:30.


w programie również slajdy z wyprawy na Makalu 20066 XI 2006 - Jerzy Kostrzewa - podróżnik., alpinista, przewodnik górski, pierwszy Polaka który wszedł na Piramidę Carstensza na Nowej Gwinei.
Specjalista od przekraczania granic bez paszportu, wiz i pieniędzy. Spotkanie odbędzie się 6 XI 2006, w auli II budynku 34 (wydział leśny), godz. 18:30.


Na wszystkie spotkania wstęp wolny, prosimy o punktualne przybycie.


WYDZIAŁ LEŚny znajduje się naprzeciw głownego wjazdu do kompleksu SGGW na tzw Starym Ursynowie , z ul. Nowoursynowskiej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Zauważyliśmy już wcześniej 8) :wink: , dzięki za info :) .
KS ENTRE.PL Team...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Zapraszam na relację i pokaz slajdów z wyprawy na Makalu tym razem w Klubie Wysokogórskim Warszawa ul.Noakowskiego 10 lok.12 / przy placu Politechniki / jutro tj. w środe 22 listopada o 19ej.
Juz niedługo zdjecia z wyprawy w galerii klubowej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Natkan, korzystając z Twojej obecności w PZA, chciałbym zapytać, czy nie masz czasem dojścia do filmów S.Sprudina z lat 1950/60 takich jak: "Wariant R" czy "Na Zamarłej" (m.in. z udziałem Jana Długosza)?

Od dawna chciałbym je obejrzeć,czytałem o nich w opowiadaniach Długosza. O tamtym środowisku bezpośrednio słuchałem wspomnień prof. Macieja Popko...
ani rac :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Trochę to trwało zanim sprawdziłem ;)
W PZA są Wspomnienia z K-2 reż .A.Zajączkowski, Cho Oyu the hardest way , Gdyby to nie był Everest , i Himalaya .
Wszystkie filmy na celuloidzie.
Sprudina to chyba trzeba szukać w tvp a może w muzeum sportu mają.
Pozdrawiam Świątecznie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Obejrzałam na Onecie wywiad z Anią Czerwińską. Bardzo mi się podoba jej podejście do wspinaczki i ona sama, ciepła ale twarda kobieta! :D
Pozdrawiam, Jola

...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Kolejne zaproszenie, tym razem na :

III Warszawski Przegląd Filmów Górskich – w kinie Luna
Prolog


Piątek 14.XII
Godz. 20.00
CERRO TORRE – ARCA DE LOS VIENTOS
Włochy 2006
Zdjęcia, reżyseria i produkcja: Ermanno Salvaterra
Czas: 20 minut
El Arca de los Vientos to nazwa nowej, niezwykle trudnej drogi na Cerro Torre poprowadzonej w 2005 roku przez Ermanno Salvaterrę w trzyosobowym zespole. Droga wiedzie urwiskami północnej ściany, ma 37 wyciągów i 1200 metrów. Autor filmu to weteran patagońskich wspinaczek, pierwszy człowiek, który wszedł na Cerro Torre zimą.

DUET
Europa 2006
Reżyseria: Keith Partridge
Produkcja: Proisert Nan Ealan (Gaelic Arts Agency)
Czas: 7 minut
Część europejskiego projektu artystycznego, który ujrzy światło dzienne w przyszłym roku. Tematyka projektu obraca się wokół walki o przetrwanie społeczności zamieszkującej szkocki archipelag St. Kilda. Wertykalny „taniec miłości” w wykonaniu Compagnie Retouramont przedstawia przypływy i odpływy w relacjach między dwojgiem kochanków, unoszących się w powietrzu, stawiających czoła codziennej egzystencji. To jedynie niewielki fragment większego filmu, który jest w trakcie realizacji.


EVEREST - PRZESUNĄĆ HORYZONT
Polska 2007
Zdjęcia, realizacja i produkcja: Dariusz Załuski
Muzyka: Wojtek Błażejczyk
Czas: 63 minuty

Polska wyprawa Falvit Everest Expedition wiosną 2006 roku odniosła spory sukces, wbrew przewidywaniom niedowiarków. Jak do tego doszło, opowiada Darek Załuski w filmie, który koncentruje się na przedstawieniu głównej postaci wyprawy – Martyny Wojciechowskiej.
Wyróżnienie na Festiwalu w Lądku Zdroju w 2007 r.


SOBOTA 15.XII
Godz. 18.00
NIEMATOTAMTO
Polska 2007
Scenariusz i realizacja: Marcin Tasiemski
Zdjęcia: Jacek Spisak, Marcin Tasiemski
Muzyka: Jerzy Matuszkiewicz, Johnny Cash, Big Cyc
Czas: 8 minut
Pełna uroczego humoru refleksja 40-latka nad życiem. Refleksja jest tym bardziej uzasadniona, że bohater filmu, aktywny wspinacz, musi poddać się skomplikowanej operacji. Przemyślenia prowadzą do jednego, ale nader optymistycznego wniosku: „Nie ma to tamto. Trzeba się wspinać”.
Grand Prix festiwalu w Lądku Zdroju 2007.

ZAPACH SZCZYTU (The smell of mountain top)
Rosja 2005
Scenariusz, reżyseria i produkcja: Wiktor Trofimow
Zdjęcia: Michaił Michaiłow
Muzyka: Jewgienij Korsunow
Czas: 26 minut
Himalajska wiosna 2004 roku miała swą wielką sensację. Północna ściana Jannu (7710 m), jednego z najpiękniejszych i najtrudniejszych szczytów, została pokonana. Atakowano ją przez 20 lat. 30 wypraw poniosło na niej porażkę. Dopiero grupa rosyjskich himalaistów, po wielu tygodniach wspinaczki, zdołała przejść lite, pionowe partie ściany powyżej 7000 m. Film jest rzetelnym zapisem tej niezwykłej wyprawy.
Nagroda na festiwalu filmów górskich w Lądku Zdroju 2007 w kategorii: Góry nieznane

DON WHILLANS. MIT I LEGENDA (Don Whillans. Myth & Legend)
Wielka Brytania 2006
Scenariusz, realizacja i produkcja: Leo Dickinson
Czas: 69 minut
Don Whillans należy do największych alpinistów lat 70-tych. Film opowiada historię górskich (i nie tylko) fascynacji Dona. Mamy wyjątkową okazję zobaczyć sporo archiwalnych zdjęć, filmów i usłyszeć fragmenty dziennika Dona. O swym wspinaczkowym partnerze opowiadają inne osoby, których nazwiska na stałe weszły do alpinistycznego panteonu: Joe Brown, Chris Bonnigton, Hammish Mac Innes i inni. Będąc siwym, starszym panem nadal cieszył się życiem, jeździł motocyklem, palił, wspinał się. Zmarł w 1985 roku.


Godz. 20.00
KARAWANA MARZEŃ
Polska 2007
Reżyser: Marek Kłosowicz
Produkcja: TVN Discovery-Historia
czas 45 minut
Wanda Rutkiewicz - jedni ją uwielbiali, inni nienawidzili. Dlaczego?
Filmowa opowieść o najwybitniejszej polskiej himalaistce przybliża jej tajemnice. Bo tych tajemnic związanych z jej życiem było wiele. Oglądając ten film w pewnym momencie dochodzimy do zaskakującego spostrzeżenia, że jej życie toczy się na dwóch płaszczyznach, które z biegiem lat coraz bardziej się od siebie oddalają. Aż wreszcie nastaje rok 1992. Wanda Rutkiewicz próbuje zdobyć Kanczendzongę.


Spotkanie z Anną Czerwińską i promocja najnowszej książki naszej czołowej alpinistki – Górfanka.
NIEDZIELA 16.XII
GODZ. 18.00
W PODRÓŻY Z CZERWONYM BOGIEM MACHEDDENDRANATH (On the Road with the Red God Macheddendranath)
Nepal 2005
Reżyseria i produkcja: Kesang Tseten Lama
Czas: 52 min.
Znakomity dokument, sfilmowany na przestrzeni jednego roku. Wielki drewniany rydwan z górującym symbolem płodności, poświęcony Czerwonemu Bogu Macheddendranath, zostaje skonstruowany a następnie przetransportowany Doliną Katmandu przez ogromne tłumy. Uczestnicy procesji czekają na wyraźne znaki, pozwalające na rozpoczęcie podróży; biorą udział w wewnętrznych walkach między kastami robotników; stawiają czoła rywalom -konkurencyjnym rydwanom, oraz modlą się o to, by tegoroczna procesja nie przyniosła ofiar w ludziach, by dolina została pobłogosławiona płodnością i urodzajem, oraz by groźba wojny domowej nie zniszczyła doszczętnie ich tradycji.
Nagroda specjalna na festiwalu filmów górskich w Lądku Zdroju 2007

ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE
Polska 2007
Reżyser: Marek Kłosowicz
Produkcja: TVN Discovery-Historia
Czas: 45 minut
Jest to film o człowieku-instytucji Andrzeju Zawadzie. On i sukcesy polskiego himalaizmu to jedno. Sławę zdobył nie jako zdobywca szczytów, ale jako kierownik wielkich polskich wypraw. To on stworzył polską szkołę zimowego himalaizmu, jako pierwszy człowiek pokonał zimą 8000 metrów, on też odważył się zimą zmierzyć z Everestem. Miał niezwykły autorytet wśród himalaistów. To od niego zależało, kto z plejady wspaniałych himalaistów na danej wyprawie wejdzie na szczyt. Jak wygląda jego obraz we wspomnieniach bliskich mu osób po latach?

Godz. 20.00
KURT DIEMBERGER – K2
Wielka Brytania 2006
Reżyseria i produkcja: Naz Sadoughi i Edward Salkeld, Discovery Channel
Czas: 3 minuty
Kurt mówi otwarcie o tragedii, która miała miejsce w 1986 r. na K2; o tym, jaki wpływ na jego życie miała utrata długoletniej partnerki Julii Tullis, i o urzeczeniu, z jakim ta góra przyciąga go po dziś dzień.

KURT DIEMBERGER – WIELKA BEZA (Kurt Diemberger - The Giant Meringue)
Wielka Brytania 2006.
Reżyseria i produkcja: Naz Sadoughi i Edward Salkeld, Discovery Channel
Czas: 3 minuty
Historia wspinaczki na Konnigspitze w 1953 r., która zapoczątkowała długą i pełną sukcesów karierę alpinistyczną Diembergera.

WYKUTE W KAMIENIU (Set in Stone)
Wielka Brytania 2006
Reżyseria i produkcja: Alastair Lee i David Halsted
Czas: 45 minut
Przez ostatnie dziesięć lat Dave Birkett poprowadził wiele trudnych i niepowtórzonych dróg w skałach Lake District. Ten pogłębiony, humorystyczny i momentami chwytający za serce profil jednego z największych, choć najskromniejszych, brytyjskich wspinaczy skałkowych, stanowi dla ekipy produkcyjnej zadziwiającą transformację ich, zazwyczaj mniej poważnego, podejścia do tematu – lecz mimo faktu, że jest to przede wszystkim film o wspinaczkach, jest on również pełen humoru i nowatorstwa.
Zdobywca nagrody w kategorii „Najlepszy film o wspinaczce” (Best Climbing Film) i Nagrody publiczności na ubiegłorocznym festiwalu w Kendal, oraz nagrody za reżyserię na festiwalu w Sawtooth w 2007 r.

E11
Wielka Brytania 2006
Scenariusz i reżyseria: Paul Diffley
Produkcja: Dave Brown Hot Aches Productions
Czas: 41 minut
Bardzo osobisty film, którego bohaterem jest mistrz wspinaczki Dave MacLeod. Obraz dokumentujący przenoszenie tradycyjnej wspinaczki skałkowej na następny poziom trudności. Celem Macleoda jest wytyczenie pierwszej drogi o trudnościach E11 na jego lokalnej skale Dumbarton Rock. Film ukazuje osobistą walkę MacLeoda, którą niektórzy mogą nazwać obsesją, gdy usiłuje stawić czoła trudnościom, frustracjom, problemom w związku z dziewczyną, poważnym upadkom i obrażeniom odniesionym podczas realizacji tego wieloletniego projektu.Zapraszam, ewent. służę dodatkowymi informacjami.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Dzięki, Natkan.

Z treścią postu zapoznam się może jednak już jutro ...
KS ENTRE.PL Team...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

W Falenicy biegi górskie a w Kinotece filmy górskie !
W dniach 16-18 stycznia w Kinotece odbędzie się powtórka najciekawszych
filmów z cieszącego się dużym zainteresowaniem widzów IV Warszawskiego
Przeglądu Filmów Górskich.
Bardzo duże zainteresowanie widowni ostatnim przeglądem filmów górskich
skłoniło organizatorów do zorganizowania powtórki najciekawszych produkcji.
Będzie więc można zobaczyć ponownie pełny cykl Polskie Himalaje, z niezwykłym rozmachem jak na polskie warunki zrealizowany dokument o historii polskiego himalaizmu. Polecamy też dwa inne polskie filmy górskie, które w ostatnim roku zdobyły już prestiżowe nagrody – Pustelnicy w górach Mirka Dembińskiego i Annapurna na lekko Darka Załuskiego.

Z zagranicznych produkcji zwracamy przede wszystkim uwagę na Zew ciszy, film z udziałem Joe Simpsona (bohatera Czekając na Joe), w którym przedstawiona zostaje głośna tragedia, jaka rozegrała się na północnej ścianie Eigeru w latach trzydziestych XX wieku. Miłośnicy finezji realizatorskiej z pewnością będą mogli delektować się obrazem Psyche, tryptykiem przedstawiającym angielskich mistrzów skalnej wspinaczki, ukazanych z błyskotliwym angielskim humorem. Nie wypada też pominąć filmu King Lines, w którym możemy poznać górską drogę (i niesłychane wyczyny) bodaj najlepszego wspinacza skalnego współczesnej doby – Chrisa Sharmy.

W repertuarze nie zabrakło też wspaniałych filmów przyrodniczo-kulturowych (High Tatras), wspomnieniowych (Długosz) czy podróżniczych (W drodze, China Climb). Warto więc wybrać się do Kinoteki, by obejrzeć te filmy, bo w wielu przypadkach będzie to zapewne jedyna okazja do podziwiania tych obrazów w kinowych warunkach.


Kinoteka (Pałac Kultury i Nauki) sala nr 4
Ceny biletów:

normalny 14 zł
ulgowy 12 zł
karnet 50 zł

Sprzedaż biletów od 06.01.2009
Rezerwacja w kasie kina: 022 551 70 70
Dodatkowe informacje: www.przeglad.turnia.pl e-mail: , tel. 022-641-22-49, 0602-765-577

Serdecznie zapraszam,
Jurek Natkański

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Dzięki za info, być może wybiorę się na "Zew ciszy", "Psyche" jest niestety trochę późno.
KS ENTRE.PL Team...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Bardzo ciekawa rzecz! Zaluje, ze nie bede mogla, bo mam juz rozplanowany weekend... :? Szkoda! Jezeli jakos znajdzie czas, chetnie sie pojawie.
[url]...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

dzięki! ja zaraz sobie poprzeglądam i z chęcią zobaczę to czego jeszcze nie widziałam :) pozdrawiam cieplo :!:
Jesli chcesz byc...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Natkan, a jaki to film o Długoszu? Czy jest możliwość nabycia go lub ewentualnie skopiowania?
ani rac :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Byłem w sobotę i niedzielę. Sobota to "Zew ciszy" oraz 3' filmik o ekstremalnym zjeździe z Eigeru, a w niedzielę film o Tatrach Wysokich oraz o kobietach w Himalajach.
Bardzo się cieszę, że wybraliśmy się z Kasią na ten festiwal, super filmy i żałuję, że nie mogłem obejrzeć więcej.
Don't walk if you...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Info dla miłośników filmów i slajdów /wysoko/górskich

Wlasnie...

Natkan, nie mozna byloby skopiowac niektore filmy i na przyklad organizowac prywatny seans? Ja moge udostepnic lokal...
[url]...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Stronę wygenerowano w 0.233 sekundy.

do góry