emo Nasze starty - 2012

Nasze starty - 2012

No, to mamy same sukcesy. Gratulacje.

Start w imprezie rangi mistrzostw Polski to fajne przeżycie. W 1990 roku zostałem trzydziestym siódmym wicemistrzem Polski w maratonie. Byłem też ostatnim zawodnikiem. To były czasy kiedy w Dębnie startowała sama elita plus tacy leszcze jak ja. Ale licencję PZLA miałem.

Z zawodów pamiętam tylko, że przez chwilę jechał za mną autobus "koniec wyścigu". Przez chwile, bo udało mi się wyprzedzić potem jedną zawodniczkę :) No, i striptease w pakiecie startowym zorganizowany w przeddzień dla zawodników w jakimś domu kultury. Takich rzeczy maratończycy dzisiaj nie dostają.
byłem dawniej...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Nasze starty - 2012

DOM wrote:
Wczoraj miałam okazję, jako pierwsza zawodniczka klubu, reprezentować nasze barwy w Mistrzostwach Polski w Biegach przełajowych.
O, i tak, i nie;) - Bydgoszcz 94' (chyba) - to ja!
No, ale wówczas ani nie było klubu, ani tym bardziej mnie w nim.

W Przełajowych MP startowałam dwukrotnie - w Płocku (9m.) i w Bydgoszczy (również 9.).
Bydgoszcz wspominam źle: po medalu na hali i wygranych przełajach w makroregionie miałam walczyć o medal, a wyszło, jak wyszło, ledwo dobiegłam. Było zimno, szaro, wiał przeraźliwy, stawiający wiatr a trasa trudna: dwa okrążenia nad jakimś zalewem, w jedną stronę tuż nad wodą, w drugą dość długi wbieg na na ciąg muld czy wydm i tymi muldami biegło się z dobry kilometr. Na pierwszym okrążeniu jeszcze się trzymałam, a później odpadłam. W moim biegu biegła Wiola Frankiewicz (Janowska), była 4., a w biegu mężczyzn startował Grzesiek Sudoł, który wówczas jeszcze nie chodził ale już biegał.
No, i takie to mam wspomnienia.

Dominika - gratulacje, doświadczenie na pewno cenne a i forma, widać jest! Przełaje są trudne i dość selektywne, ale mają swój urok: mi zawsze kojarzyły się z początkiem wiosny: rozmarzająca ziemia, pierwsze błota, pierwszy bieg "na krótko". A czasem jeszcze ostatnie śniegi. Fajnie.

Teraz wolę wyżej i wolniej - od piątku trochę działałam w Tatrach, też fajnie było: trochę ekstremalnie a trochę marcowo: na zmianę: mgła, słońce, śnieg, wiatr. Wiosna!
KS ENTRE.PL Team...

Nasze starty - 2012

Ja ostatnoi nie lubię ULICY :(
Dlatego przełaje, jak najbardziej mi pasują, choć to bardzo "logistyczna" konkurencja.
Niestetey (choć z wyboru), zanim wybiorę się w góry, czeka mnie jeszcze połówka i maraton...
W PW bardzo trudno będzie o dobre miejsce, bo zgłoszonych jest już dużo dziewczyn lepszych ode mnie. I to nie tylko "troszkę" lepszych. Ale walczę o życiówke:)

Beata - oczywiście, miałam na myśli, w barwach klubu ;)
Maraton Warszawski -...

Nasze starty - 2012

Aniu, wyczuwam sarkazm.
Z dziewczyn, które na razie zgłoszonych Jawor, Durak, Drybulska, Jakubczak.
A wiem o 3 jeszcze, z którymi nigdy nie wygrałam :(
Maraton Warszawski -...

Nasze starty - 2012

DOM wrote:
Dlatego przełaje, jak najbardziej mi pasują, choć to bardzo "logistyczna" konkurencja.
Przełaje to fajna sprawa, rzeczywiście dość "logistyczna" - gdy się odpuści, trudno już się zmobilizować do walki, bo łatwo nie jest.
Oglądałam zdjęcia, ech, fajne!
KS ENTRE.PL Team...

Nasze starty - 2012

Dominika rządzi!!!! :-)

Beata, a Ty też podejrzewam, jakbyś chiała pobiec, to wykręciłabyś niezły czas w Warszawie. Miałbym sie z kim pościgać. Kiedyś liczyłem na to, że w końcu Cię wyścignę... ;-)

Nasze starty - 2012

DOM wrote:
Aniu, wyczuwam sarkazm.
Trochę... Ale nie w stosunku do Ciebie, tylko do listy.
Jak ją zobaczyłam, a usiłowałam właśnie przekonać pewnego dziennikarza, jakie to wydarzenie i w ogóle jaka waga zawodów, to zaliczyłam opad szczęki. Moim zdaniem (no dobrze, jestem nieobiektywna z uwagi na osobistą sympatię), masz spore szanse na dobre miejsce.
Edit: w poprzednim poście w linku masz listę zgłoszonych do MP. Na razie kompletną.
...

Nasze starty - 2012

Zobacz listę dzisiaj - szanse maleją;)
Meloch, Gortel...
Maraton Warszawski -...

Nasze starty - 2012

Tak lista jest coraz ciekawsza, ale moja dewiza DOM zawsze była taka - o czym już mówiłaś wyżej w poście - biegniesz na życiówkę - to jest najważniejsze i na tym się skoncentruj :)
Trzymam kciuki :)
Bieganie uzależnia...

Nasze starty - 2012

Aga - jak najbardziej - biegnę dla życiówki. Czy będę 5-8-11? bez znaczenia, jeżeli czas będzie satysfakcjonujący:)
Dzięki Bogu, nie jestem biegaczką zawodową, nie biegam dla kasy, klub też nie musi się legitymować medalami...
A życiówka mile widziana, na pewno zaatakuję :)
Maraton Warszawski -...

Nasze starty - 2012

W miniony weekend nasi zawodnicy startowali w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Spale.
I tak: Michał Żurawski zdobył brązowy medal w biegu na 1000 m,
Paweł Zach - srebrny medal w biegu na 1000 m i brązowy na 3000 m,
zaś Zbigniew Korzonkowski - brązowe medale w biegach na 1000 i 3000 m.
Byłem, widziałem i... podziwiałem Kolegów.
BRAWO PANOWIE!

A w tym samym czasie Dominika startowała w Poznaniu w Maniackiej Dziesiątce zajmując 5 te miejsce z czasem 36:17.
Brawo DOM!
KS ENTRE.PL Team

Nasze starty - 2012

Paweł może i dobrze, że nie ma bo to byłaby na maksa górska..na samą górę jest 900 schodów a hotel mam na górze to jak w piątek przyjadę to po glikogenie już będzie zanim do łóżka dotrę ;)
Jesli chcesz byc...

Nasze starty - 2012

Gratulacje za ostatnie wyniki dla wszystkich, a szczególnie tych, z którymi się nie spotkałem.
Ja skromnie pochwalę się nową życiówką w półmaratonie: 1:34:41, poprawa o prawie 5min. :)

Stronę wygenerowano w 0.312 sekundy.

do góry