emo Warto przeczytać. Warto zobaczyć.

Pomyślałem sobie, że w tym miejscu moglibyśmy wymieniać się informacjami o tym co naprawdę warto przeczytać, czy też zobaczyć.
Tym bardziej, że media (nie tylko elektroniczne) coraz chętniej zajmują się sportem amatorskim, coraz częściej można spotkać relacje z imprez masowych, w jakich i my bierzemy udział. Ale oczywiście nie narzucam tematyki wyłącznie sportowej. W końcu nie samym sportem żyjemy, chociaż... :? .

Na dobry początek polecam artykuł w aktualnym 38 numerze tygodnika WPROST, strona 58. A zaczyna się tak:
"Sierpień 2010. Południowe Mazury, jezioro Świętajno. Ku zaskoczeniu turystów z wody wychodzą dwie osoby w czarnych piankowych kombinezonach i puszczają się sprintem dookoła hotelu. Wpadają na parking, gdzie w pośpiechu rozbierają się do naga..."
A co uprawiają dalej, dowiecie się z tego właśnie artykułu :D .
KS ENTRE.PL Team

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Warto przeczytać. Warto zobaczyć.

Przypominam też, że w jutrzejszej (wtorek) RZECZPOSPOLITEJ ma ukazać się specjalny dodatek, a w nim: relacje, zdjęcia i wyniki z Festiwalu Biegowego w Krynicy, gdzie tak świetnie reprezentowali nas Sebastian i Kostek. A w nieco innej roli obecny był także nasz Deck. :)
KS ENTRE.PL Team

Ja polecam książkę:

Bieganie metodą Danielsa
Autor: Jack Daniels
Stron: 332
Format: 17x25 cm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-930794-7-6

Najlepszy podręcznik biegowy najlepszego na świecie trenera. System treningowy, z którego korzystają olimpijczycy i amatorzy na całym świecie.

cena okładkowa: 49 zł
wydawca pokrywa koszty wysyłki

pozdrawiam i zachęcam do lektury
...

Polecam książkę pt. O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu - Haruki Murakami ;)
Recenzja:
„O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu” to zbiór tekstów, w których Murakami wychodzi od znaczących dla niego biegów, by opowiadać nie tylko o własnej pasji, ale i o trudnej drodze hartowania ducha. Książka opisuje biegi ekstremalne, jak choćby ultramaraton, ponad 11 godzin w przemierzaniu stu kilometrów. Murakami opowiada także o startach w maratonach, o prywatnym maratonie w Grecji, o treningach i o tym, w jaki sposób bieganie odzwierciedla to, kim jest naprawdę. A pasja będąca głównym tematem książki jest przede wszystkim umiejętnością zdobywania tego, co pozornie niemożliwe do zdobycia. „Zmuszenie się do największego wysiłku, do jakiego jesteśmy w stanie się zmusić przy wszystkich naszych ograniczeniach – oto istota biegania i metafora życia, a dla mnie również pisania”. Autor nadzwyczaj czytelnie podkreśla, że jego sposób życia, mierzenie się z odległościami i słabościami własnego ciała podczas ich pokonywania znajduje się w ścisłym związku z walką, jaką toczy sam ze sobą, kiedy zasiada do pisania kolejnej książki. I tak jak bieganie – samotne i w koncentracji – pisanie jest dla niego czynnością o charakterze ekspiacyjnym, możliwością nawiązania dialogu z samym sobą, próbą charakteru i mierzeniem się z samotnością, będącą dla Murakamiego stanem koniecznym do tego, by świadomie przeżyć własne życie.
KS ENTRE.PL Team

Czytałem, warto zapoznać się z tą książką. Polecam również książkę Christopera McDougalla " Urodzeni biegacze". Ciekawe spostrzeżenia na temat biegania w butach oraz o ludziach z plemienia Tarahumara potrafiących biegać setki kilometrów w prostych sandałach bez kontuzji :shock: . Książkę czyta się jednym tchem. Polecam 8)

no tak... książkę Murakami'ego czyta się bardzo fajnie, ale to raczej dla tych, którzy wchodzą w okres schyłkowy swojego biegania... :wink:
W każdym razie ja czułem, że sam mógłbym się czuć autorem wielu stwierdzeń i przemyśleń.

ja przypomniałem sobie dzisiaj opowiadanie "Ślusarz" Tuwima. Majstersztyk po prostu, droselklapa nie ryksztosuje! Do niedawna nie byłem w stanie przeczytać tego tekstu, bez spazmów śmiechu po każdym prawie zdaniu :D
kto sobie biega, ten...

no tak... książkę Murakami'ego czyta się bardzo fajnie, ale to raczej dla tych, którzy wchodzą w okres schyłkowy swojego biegania... :wink:
W każdym razie ja czułem, że sam mógłbym się czuć autorem wielu stwierdzeń i przemyśleń.

Ja Murakamiego przeczytałam i miałam mieszane uczucia, czy zasiał więcej wątpliwości i zniechęcenia czy jednak jakieś pozytywne emocje? Po dwóch miesiącach nie za wiele pamiętam z tej książki...więc raczej nie jest to kluczowa pozycja w moim życiu :)
Jesli chcesz byc...

Ja Murakamiego przeczytałam i miałam mieszane uczucia, czy zasiał więcej wątpliwości i zniechęcenia czy jednak jakieś pozytywne emocje? Po dwóch miesiącach nie za wiele pamiętam z tej książki...więc raczej nie jest to kluczowa pozycja w moim życiu :)

komentarz do komatarza z komantarza... jak w chinskiich zwojach z IXwieku. Powiem tylko ze Murakami zupelnie mi nie lezy, choc zgodze sie absolutnie z Radkiem ze (tu dygresja ... po wiekszym piwie) sam moglbym byc autorem niektorych dygresji, to styl tej konkretnej ksiazki, jej akcydensowosc i w sumie chyba niska uwaga autora, wypelzaja czytelnikowi w oczy z pelna jaskrawoscia. Niemniej moze warto przeczytac :)

Nie latwo znalezc pasjonujaca ksiazke o sporcie, nierzadko biografie pseudosportowe sa bardzo slabej jakosci... ale wciaz szukam. Czasem lepiej mi przeczytac GoRin No Sho :) choc nie koniecznie o bieganiu, ale za to tez japonska...

Czytałem, warto zapoznać się z tą książką. Polecam również książkę Christopera McDougalla " Urodzeni biegacze". Ciekawe spostrzeżenia na temat biegania w butach oraz o ludziach z plemienia Tarahumara potrafiących biegać setki kilometrów w prostych sandałach bez kontuzji :shock: . Książkę czyta się jednym tchem. Polecam 8)

ja ją właśnie czytam, kupiłam sobie jako pamiątkę po maratonie w Poznaniu i z racji moich meksykańskich doświadczeń z początków tego roku jest mi chyba jeszcze bliższa :D
Jesli chcesz byc...

A ja mam dzisiaj, obiecany Dominice, filmik, na którym pokazałem trochę moich możliwości i okroiłem się w tej kwestii. Wyszło i tak prawie 9min:) Mam nadzieje, że ktoś oceni moje "wypociny" :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagrywałem sam bo nikt nie chciał. W końcu na zewnątrz jest zimo. Aparat wyjątkowo miły i coś tam nagrał. Rozdzielczość jest taka sobie, ale myślę, że coś widać. W drugiej części filmu jest już ok:)

w716.wrzuta.pl/film/9zvJ52z9Ubu/gofer_freestyle

Życzę miłego oglądania i wytrwania do końca filmiku.
Film z dedykacją dla Kamila Gajewskiego 8) 8)
...

Wow, Damian :) Freestyle robi na mnie spore wrażenie. :shock:
Świetne i widowiskowe są te triki 8) Gratuluję unikalnej elastyczności i zwinności. Filmik dostarcza dużo pozytywnej energii. Jestem pełen podziwu i uznania. Hmmmm Damian SUPERRRRRRRR :)
Z niecierpliwością czekamy na kolejne materiały :wink:
KS ENTRE.PL Team

Stronę wygenerowano w 0.230 sekundy.

do góry