emo Najlepsze z najtańszych

Muszę kupić nowe buty do biegania, a z racji tego, że to nie jest tania zabawka, powinny spełniać określone wymogi, wybór jest przeogromny, ja mam bardzo ograniczony budżet to mam pytanie o to, czy ktoś może pomóc w wyborze NAJLEPSZYCH spośród NAJTAŃSZYCH dostępnych na rynku ???
Wiem, że niektórzy pewnie żachną się że to się wyklucza ale pytam poważnie :) Które spośród tych absolutnie najtańszych (i mam tu na myśli chociażby takie "wynalazki" jak te za 60 zł z Decathlonu) są bezpieczne, warte uwagi i spełniają podstawowe choćby wymogi butów do biegania. Nie mam dużych potrzeb, bieganie jest dla mnie aktywnością bardziej dodatkową niż główną, nie mam problemów np. z pronacją. Jedyne na co muszę na pewno zwracać uwagę to silna amortyzacja pięty. 

Bardzo bym prosił o dość konretne wypowiedzi, gdyż robiłem już jako-taki rekonesans i sam się gubię. Czy warto kupować buty poniżej 120 zł w Decathlonie i innych podobnych sklepach? Niektóre z tych butów z najniższej półki różnią się między sobą nieznacznie ceną ale potrafią mocno różnić się budową. Czy to naprawdę może mieć duże znaczenie przy takiej cenie? Głupieję już a nie chciałbym wydać niepotrzebnie nawet 30 złotych, jeśli miałbym wybierać między czymś co wygląda o wiele lepiej, jest tylko trochę droższe a okazać by się miało że jest tyle samo warte. Jakieś doświadczenia? 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Najlepsze z najtańszych

Cześć, 
z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że na butach absolutnie nie ma co oszczędzać - nieważne, czy chodzi o buty do biegania czy na przykład w góry.  Tańszymi butami możesz sobie zrobić tylko krzywdę - odciski, odparzenia, czy nawet infekcje bakteryjne związane z brakiem odpowiedniej wentylacji mogą Ci dać niezłe w kość - przechodziłem przez to po zakupie butów z sieciówki, które zresztą rozpadły się po paru treningach i przebieżkach po trudniejszym terenie.  Lepiej zaoszczędzić na ubraniach, np.  koszulkach do biegania i dołożyć do butów. Jeśli nie potrzebujesz butów na już, poczekaj na wyprzedaże.  Albo sprawdź Allegro i sklepy internetowe - np Tramp4 ma cały czas jakies promocje na buty, zdarzają się solidne modele firmy Merell w bardzo dobrych cenach. 

Najlepsze z najtańszych

Mam podobne zdanie. O ile jeszcze ubrania można sobie kupić tańsze, na przykład bawełniane ( często biegam latem w zwykłych podkoszulkach bawełnianych). To buty lepiej jest kupić sobie porządne. Po pierwsze jest to o wiele większy komfort. Po drugie bezpieczeństwo.Dobrej jakości buty zapewniają stabilność oraz amortyzację.
W sklepach aktualnie jest wiele promocji bo są wyprzedaze tak wieć mozna sobie znaleźć coś konkretnego w całkiem spoko cenie. 
fitrepublic.pl/wybrac-buty-biegania/

Najlepsze z najtańszych

Buty z Lidla daja radę, buty z Decathlonu też spokojnie możesz kupić.
Te za 60 zł też.
zależy jakie robisz dystanse jesli do 10 km to bierz jakie chcesz i nie słuchaj misiaczków
co gadaja, że trzeba kupowac za niewiadomo ile
bo wiekszość z nich to sa spece w typie dużo sprzętu mało talentu
a potem leca 10 km w 45 min lub maraton w 4 h

pozdro
Miłość rządzi

Najlepsze z najtańszych

Super, dzięki wielkie za wszelki sugestie :) Z całą pewnością mi się one przydadzą :)
Boimy się spojrzeć...

Najlepsze z najtańszych

Popieram wypowiedź Fenixa. Sam zaczynałem od butów z Lidla i dawało radę. Największą ich wadą było natomiast to, że na początku zawsze obcierały i przeważnie dość szybko się niszczyły. I tak wychodziło taniej niż jakieś porządne ;)
Aut vincere, aut...

Najlepsze z najtańszych

Yoda2 wrote:
Popieram wypowiedź Fenixa. Sam zaczynałem od butów z Lidla i dawało radę. Największą ich wadą było natomiast to, że na początku zawsze obcierały i przeważnie dość szybko się niszczyły. I tak wychodziło taniej niż jakieś porządne ;)
Fakt, słuszna uwaga

te buty nie wytrzymują tyle co markowe
u mnie umierały po 1200 km (las, góry, błoto itp)
adidasy wytrzymują spokojnie 2000 km
ale przy spokojnym biegamiu wytrzymają dłużej
Miłość rządzi

Najlepsze z najtańszych

Adidasy są super dla tych, którzy już trochę biegają, ale nie chcą decydować się jeszcze na customowe buty za 300-400 zł. Ja polecam Adidas CC Sonic  https://www.butomania.pl/firm-pol-1409391598-Buty-Adidas.html  za ok 120zł masz buty na cały sezon. Nie jest to co prawda 60 czy 80 zł, ale już niżej cenowo ciężko będzie znaleźć coś fajniejszego. Poza tym weź pod uwagę to, że butki z Lidla czy Deka za parę dyszek sprawdzą się dobrze przez dwa, trzy miesiące, ale potem na bank się rozpadną. Kupując Adiki masz pewność, że przynajmniej rok przebiegasz więc inwestycja taka sama, ba na pewno lepsza!

Najlepsze z najtańszych

Nie rozpadną się w dwa czy trzy miesiące chyba, że masz przebieg po +400 km miesięcznie
ale wówczas tak samo można zarżnąć i Adidasy i Nike i wszystkie inne.

Cały czas podkreślam, że jak ktoś nie lata jak wariat tylko spokojnie sobie biega po te 20-40 km tygodniowo
i nie chce/nie może wydawać dużo kasy to będą mu służyły szmat czasu.

No ale ja nie jestem tu dla reklamy.
Miłość rządzi

Najlepsze z najtańszych

Wszystko zależy od ilość kilmetrów jaką jesteśmy w stanie przebiec w danym miesiącu. Tak jak kolega powyżej zauważył, jeżeli będziemy biegali po 400km miesięcznie, to zarżniemy każde buty nie ważne z jakiej półki cenowej, ale jeżeli ktoś biega kilka razy w tygodniu dla relaksu, to spokojnie może sięgnąć po buty z Lidla które starczą mu na jeden sezon :)
Nigdy nie trać...

Najlepsze z najtańszych

Nie wiem czemu, ale mi odpowiadają NewFeel z Decathlonu za 80zł.. Są leciutkie, przewiewne, delikatnie "odbijają".
Nigdy nie trać...

Najlepsze z najtańszych

Kupuję buty dla syna do piłki nożnej i do biegania w decatlonie i powiem że jak do tej pory to było okej .Grał biegał na cały rok starczało aż robił się but za mały .A Spowodzeniem mógł jeszcze służyć.

Najlepsze z najtańszych

Buty to chyba najważniejsza część ubioru jeśli mówimy o bieganiu. Tanie buty nie dadzą takiej wygody jak te porządniej wykonane. Używałem kiedyś tanich trampków i w porównaniu z moim ostatnim zakupem, na który wydałem 300 zł to niebo a ziemia

Najlepsze z najtańszych

holona10 wrote:
Buty to chyba najważniejsza część ubioru jeśli mówimy o bieganiu. Tanie buty nie dadzą takiej wygody jak te porządniej wykonane. Używałem kiedyś tanich trampków i w porównaniu z moim ostatnim zakupem, na który wydałem 300 zł to niebo a ziemia
Tanie trampki to nie to samo co tanie odbuwie biegowe

też kiedyś biegałem w chodakach i nie było dobrze
Miłość rządzi

Stronę wygenerowano w 0.386 sekundy.

do góry