Paweł Matner

www.matnerrunning.pl web.facebook.com/pawelmatner/
Paweł Matner

Zawodnik z 11-letnim doświadczeniem biegowym, medalista Mistrzostw Polski. W 2015 roku trener w 7.edycji wrocławskiego programu I Ty Możesz Zostać Maratończykiem. Licencjat fizjoterapii na AWF Wrocław. Aktualnie zmierza ku zdobyciu tytułu magistra fizjoterapii, łącząc pasję i wiedzę w swych badaniach. Trener amatorów w coraz prężniej rozwijającej się grupie biegowej MATNER RUNNING TEAM (www.matnerrunning.pl).

Wspiera, motywuje, pomaga, udziela porad oraz chętnie dzieli się wiedzą z ludźmi otwierając im bramy do świata biegowego. W swoim holistycznym podejściu przede wszystkim stawia na zdrowe bieganie i długofalowy rozwój.

Artykuły autora

Obóz biegowy Matner Running Team

Obóz biegowy Matner Running Team

Obóz sportowy dla biegaczy w Jakuszycach. Nocleg zapewnia nam Ośrodek Przygotowań Olimpijskich "Biathlon" w Jakuszycach.

Regeneracja

Regeneracja

Często po biegach typu półmaraton, maraton zawodnicy po przekroczeniu linii mety udają się na „leżakowanie” podczas gdy fizjoterapeuci/masażyści wykonują masaż. Taki zabieg zazwyczaj jest bardzo bolesny, z uwagi na mikrouszkodzenia włókien mięśniowych oraz kwas mlekowy, który nie został jeszcze usunięty.

Sauna

Sauna

Okres jesienno-zimowy to okres kiedy każdy dba o odrobinę ciepła i budowanie odporności. Swój początek mają również przygotowania do nowego sezonu. Warto więc zadbać o te dwie rzeczy naraz, pomocna może być w tym przypadku odnowa biologiczna, a dokładniej sauna.

do góry